Lidé tak mají opět po roce možnost prohlédnout si areál zámku, který patří soukromému majiteli a jinak je pro veřejnost uzavřený.
„Letošní ročník je věnovaný dětem. Vystoupí tu dětské pěvecké a taneční soubory z Lysé nad Labem,“ řekla za organizátory Dana Papáčková s tím, že chybět nebude ani loutkové divadlo pro děti a vystoupení klauna.

Návštěvníci se mohou těšit i na dvě módní přehlídky. První v podání studentek lyské oděvní školy, ve druhé se pak představí děti z mateřské školy Dráček. Součástí programu bude i ochutnávka Šporkovského vína nebo návštěva hraběte Šporka s chotí.

A protože se jedná o květinovou slavnost, nebudou chybět ani květinová aranžmá. „Rozhodli jsme se, že pět nejkrásnějších kytic vydražíme a výtěžek věnujeme na další rekonstrukci zámečku,“ dodala Papáčková.

Květinová slavnost začíná ve 13 hodin. A letos poprvé se protáhne až do večera, zhruba do 20 hodin. Hrát bude k poslechu i tanci skupina Evergreen kvartet.

Zájemce na místo dopraví kyvadlová doprava. Autobus bude vyjíždět od 11.30 do 13 hodin z Husova náměstí a od 18 do 19.30 hodin od kapličky u Bon Repos.

Akce se koná za podpory města Lysá nad Labem a Středočeského kraje.