ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Organizátoři jsou nuceni akci odložit na příští rok. „Vzhledem k vážné situaci s pandemií Covid-19, nouzovým stavem vyhlášeným pro ČR a dalším různým opatřením, které se nás všech dotýkají, tento rok Hrabalovo Kersko plánované na 23. května nebudeme pořádat. Děkujeme všem za předem slíbenou pomoc s organizací akce a pozvaným umělcům za pochopení,“ uvedl Bronislav Kuba z Lesního ateliéru Kersko. Své naděje upíná k příštímu roku. „Neztrácejme naději a příští rok se určitě všichni v Kersku opět sejdeme. Mělo by to být 22. května 2021,“ doplnil Bronislav Kuba.

Sám také připravil další publikaci, která by měla vyjít na konci dubna. Půjde o vzpomínkovou knihu rozhovorů s lidmi, kteří se znali s Bohumilem Hrabalem nebo se potkali s jeho dílem. V první části Lidé z filmu, divadla a televize vzpomínají na natáčení hrabalovských filmů například Naďa Urbánková, Jitka Zelenohorská, Václav Neckář, Jaromír Šofr, Petr Brukner, ale také bulharský herec Ivan Barnev.

Své vyznání Hrabalovi vyjádřili ve druhé části Lidé z výtvarného a literárního světa také spisovatelé Radko Pytlík a Jan Řehounek, sochař Aleš Hnízdil, publicista Tomáš Mazal, grafik Vladimír Suchánek, spisovatelka Zuzana Maléřová, básník Jiří Teper, malířka Emma Srncová a další. Ve třetí části Lidé z Hrabalova okolí najdou zájemci zpovědi několika Hrabalových přátel a sousedů z Kerska, ale také lidí z blízkého či vzdálenějšího okolí. „Chtěl jsem uspořádat křest a setkání zúčastněných, ale toto zatím odkládám na neurčito,“ doplnil Bronislav Kuba.