Středa 3. června

Nestárnoucí písničky zazní v Čelákovicích

Čelákovice/ Richard Adam, legenda zábavného umění a taneční hudby zavítá ve středu 3. června do kulturního domu v Čelákovicích. Pořad plný nestárnoucích písniček jako Kristýnka, Páni kluci a mnohých dalších začíná v 19.30 hodin.

Čtvrtek 4. června

Žáci ZUŠ zvou na závěrečný koncert

Poděbrady/ V divadle Na Kovárně se ve čtvrtek 4. června koná závěrečný koncert žáků ZUŠ. Začátek je v 18 hodin.

Pátek 5. června

Na zahradě v Butrintu zahraje v pátek country skupina Pístecká Duna

Nymburk/ V zálabské restauraci Butrint vystoupí v pátek od 19 hodin country skupina Pístecká Duna. Na zahrádce zahraje na netradiční nástroje, které ovšem bravurně ovládá.

Roxor a Nobody Knows zarockují v Biker´s klubu v Poděbradech

Poděbrady/ V pátek se budou v místním rockovém klubu Biker´s dít zase věci . Od 20.30 hodin zahrají metalové kapely Roxor a Nobody Knows (NK). Liberečtí NK předskakovali například na koncertě Eric Singer Projekt (ex Kiss).

Pohádky pro Hurvínka v Hálku

Na pohádku zve Divadlo Spejbla a Hurvínka v pátek 5. června od 10.30 a v sobotu 6. června od 14.30 hodin do Hálkova divadla v Nymburce. V sobotu mohou lidé vyrazit do divadla ještě jednou. Od 19.30 hodin bude k vidění pohádka To nej ze Spejbla a Hurvínka.

Muzejní noc v Sadské

Sadská/ V pátek 5. června mohou lidé vyrazit na muzejní noc do Sadské. Od 18 do 22.30 hodin nebude chybět program se zaměřením na dětské návštěvníky, poznávání předmětů nebo vyprávění o historii Sadské.

Alaf a Čabraka vystoupí v pátek v lyském Luftu

Lysá nad Labem/ Dvě alternativní skupiny vystolupí v pátek od 20 hodin v lyském kinoklubu Luft. Duo Alaf staví svou hudbu na souhře baskytary, akustické kytary a elektronických rytmických a zvukových ploch. Skupina Čabraka zase vyrůstá z kořenů hudby etnické a alternativní. To vše je pak živnou půdou pro jejich neobyčejné písně.

Na děti čeká tajemný poklad

Kounice/ Městys Kounice připravil ve spolupráci s dalšími organizacemi akci Cesta lesem za pokladem. Děti i jejich doprovod jsou zváni v pátek 5. června, startuje se od 17 do 17.30 v prostoru Sáňkovačky. „Účastníky čeká dobrodružná cesta za tajemným pokladem, ovšem ne zcela schůdná pro kočárky. Na konci putování dostanou děti zaslouženou odměnu,“ vzkazují pořadatelé.

Sobota 6. června

Dětský den v chlebské zoo

Chleby/ Dětský den v zoo nejen pro handicapované děti a děti z dětských domovů pořádá v sobotu 6. června od 10 hodin Centrum pro všechny. Na programu bude kouzelník Grino, Miluška Voborníková klaun a další.

Netřebické léto zahajuje

Netřebice/ Netřebické léto 2009 zahajuje svou sezónu tuto sobotu. Na velké scéně u fotbalového hřiště zadují ostré spolky Krucipüsk a Cocotte Minute. Koncert začíná ve 20 hodin.

V Nymburce se slétnouultralehká letadla

Nymburk/ Tradiční akce, slet ultralehkých letadel, se koná ve dnech 6. až 7. června na nymburském letišti.

Výstava psů na Výstavišti

Lysá nad Labem/ Na lyském Výstavišti se v sobotu koná 39. ročník mezinárodní výstavy psů společenských plemen. Přihlášno je na 700 psů a k vidění tu budou plemena jako čivava, francouzský buldoček, barzoj, faraon, jorkšír, čínský naháč, bišonek, bostonský teriér a mnoho dalších včetně psů loveckých. Výstava začíná v 9 hodin. Na výstaviště bude vpuštěn pes pouze s platným očkovacím průkazem.

Pohádky a komedie v zámeckém amfiteátru

Loučeň/ Zámek Loučeň zve v sobotu 6. června na den plný divadelních představení pod širým nebem. Stejně jako v loňském ročníku bude i letos hlavní hvězdou festivalu Komedie pro zámeckou paní Lenka Vychodilová, herečka a zpěvačka Divadla Sklep.

Divadelní spolek Jiří zve na premiéru

Poděbrady/ V sobotu 6. června bude v zámecké zahradě k vidění premiéra divadelní hry podle románu Karla Poláčka Hostinec U Kamenného stolu. Na představení, které začíná ve 21 hodin zve divadelní spolek Jiří Poděbrady. O den dříve se v zámecké zahradě koná předpremiéra.

Děti se projdou pohádkovým lesem

Sány/ Tradiční Dětský den připravují zastupitelé v Sánech. V sobotu 6. června ve 14 hodin jsou děti i rodiče zváni na fotbalové hřiště. „Do programu je zařazena procházka pohádkovým lesem doplněná o různé soutěže. Oblíbený motorový vláček bude projíždět obcí a nejbližším okolím. Všichni přítomní dostanou bohaté občerstvení,“ uvedl starosta obce Václav Macura.

Koncert na městeckém koupališti

Městec Králové/ Lidé mohou v sobotu 6. června vyrazit do areálu městeckého koupaliště, kde se koná koncert kapely W.I.X. – Hitmakers s Lubošem Odhánělem. Začátek je ve 21 hodin.

Děti sveze motorový vláček

Opolany/ Obec Opolany uspořádá v sobotu 6. června od 9 hodin na fotbalovém hřišti Dětský den. „Účastníky tradiční slavnosti bude vozit motorový vláček, děti se mohou vyřádit na skákacím hradě. Připravujeme řadu zábavných her a veselých soutěží,“ uvedla opolanská starostka Irena Stránská.

Jak to vidí ryby z vody ve Vestci

Vestec/ Lidé mohou v sobotu 6. června vyrazit na premiéru divadelní hry Jak to vidí ryby z vody. Hrát se bude na Obecnici od 19.30 hodin. Následovat bude taneční zábava.

V Kovanicích oslaví Den dětí

Kovanice/ Na hřišti Sokola Kovanice se v sobotu 6. června koná Dětský den. Na programu od 14 hodin bude školní akademie, soutěže, vystoupení se cvičenými zvířaty nebo táborák. Od 20 hodin pak k tanci i poslechu zahraje Wales Poděbrady. akci pořádá Obec Kovanice MŠ a ZŠ Kovanice, SDH Kovanice, ČČK Chvalovice, ČČK Kovanice a Sokol Kovanice.

Dětský domov v Milovicích letos slaví 50. výročí

Milovice/ Dětský domov v Milovicích letos slaví 50. výročí vzniku. Při této příležitosti pořádá 6. června Den otevřených dveří spojený s oslavou Dne dětí. Zváni jsou všichni přátelé domova, bývalí pracovníci i veřejnost. Oslavy budou probíhat od 9 do 11 hodin a od 13 do 17 hodin. Chybět nebudou soutěže na zahradě dětského domova, k poslechu bude hrát country skupina Sunny Side. Dětský domov sídlí v ulici Dětská 361.

Na zámku Bon Repos se koná Květinová slavnost

Stará Lysá,Čihadla/ Koncerty, módní přehlídky nebo ochutnávka vína. I to bude na programu Květinové slavnosti, která se koná v sobotu na zámku Bon Repos na Čihadlech. Lidé tak mají opět po roce možnost prohlédnout si areál zámku, který patří soukromému majiteli a jinak je pro veřejnost uzavřený.
„Letošní ročník je věnovaný dětem. Vystoupí tu dětské pěvecké a taneční soubory z Lysé nad Labem,“ řekla za organizátory Dana Papáčková s tím, že chybět nebude ani loutkové divadlo pro děti a vystoupení klauna.

Návštěvníci se mohou těšit i na dvě módní přehlídky. První v podání studentek lyské oděvní školy, ve druhé se pak představí děti z mateřské školy Dráček. Součástí programu bude i ochutnávka Šporkovského vína nebo návštěva hraběte Šporka s chotí.

A protože se jedná o květinovou slavnost, nebudou chybět ani květinová aranžmá. „Rozhodli jsme se, že pět nejkrásnějších kytic vydražíme a výtěžek věnujeme na další rekonstrukci zámečku,“ dodala Papáčková.

Květinová slavnost začíná ve 13 hodin. A letos poprvé se protáhne až do večera, zhruba do 20 hodin. Hrát bude k poslechu i tanci skupina Evergreen kvartet.

Zájemce na místo dopraví kyvadlová doprava. Autobus bude vyjíždět od 11.30 do 13 hodin z Husova náměstí a od 18 do 19.30 hodin od kapličky u Bon Repos.

Rockeři zahrají opět na pomoc

Kolín/ Již po páté se v kolínském Městském společenském domě sejdou rockové kapely, aby pomohly dobré věci. V rámci festivalu nazvaného Noty na pomoc 5 zahrají v sobotu od 18. hodiny regionální kapely Despise, Sorry, Stones, Nerushit, Nachtcafe, Fuct‘ Jo, MVS a Tata Mia bez nároku na honorář, jakékoliv odměny se vzdají i pracovníci společenského domu, vybraná hotovost pak poputuje na podporu chráněného bydlení kolínské Diakonie Českobratrské církve evangelické. „Díky vstřícnosti majitelů restauračního zařízení dostanou muzikanti alespoň nějaké to pivko, jinak zahrají opravdu zadarmo. Vstupné je pouhá stokoruna a výběr kapel opravdu reprezentativní,“ láká Zdeněk Hejduk, organizátor akce a ředitel zařízení, v němž se akce odehraje.

Neděle 7. června

Na kolonádě zazní swing

Poděbrady/ Pearls of swing aneb Letní kolonáda party. To je akce, na kterou v neděli 7. června zve poděbradský Big band Josefa Jíny. Od 15 hodin zazpívá Alice Vágnerová a Josef Titz, hostem orchestru je Jiří Hlava.