Úterý 21. úterý

Zrcadlení duší v Panoramě

Nymburk/ Poetická, hudební a herecká sešlost, Zrcadlení duší, se koná v úterý 21. dubna v restauraci Panorama. Příchozí se mohou těšit například na ukázku Hrabalových Slavností sněženek v režii Vítka Špinky, dívčí soubor ZUŠ, skupinu Ravalello, povídku Jirky Jeníka, poezii Aleše Misaře, Jany Rychetské, Jiřího Červáka a mnoho dalšího.

Mateřské centrum Skřítek zve na cvičení a malování

Poděbrady/ Mateřské centrum Skřítek Poděbrady připravuje v rámci Dne Země cvičení a malování pro malé děti od 2 do 6 let. Akce s názvem Zdravý pohyb se koná v úterý 21. dubna v 10 hodin na hřišti před sokolovnou. Za nepříznivého počasí v Domě dětí a mládeže Symfonie.

Středa 22. dubna

Na koncertě zazpívají tři sbory na počest skladatele Kálika

Nymburk/ Ve středu v 19 hodin začne 19. ročník mezinárodního pěveckého festivalu Nymburské dny B. M. Černohorského. Zahajovací koncert se koná na počest hudebního skladatele a dirigenta Václava Kálika v kulturní síni Městského kulturního střediska (MěKS). Pořadatelé pozvali nymburský pěvecký sbor Hlásek, pěvecký sbor ZUŠ B. M. Černohorského a nymburský pěvecký sbor Hlahol.

Cirkus Praga Kopecký zavítá odstředy do neděle do Nymburka

Nymburk/ Cirkus Praga Kopecký se ukáže se svým cirkusovým uměním od středy do neděle. Ve středu, čtvrtek a pátek začíná představení od 17 hodin, v sobotu od 14 hodin a v neděli od 10 hodin. Na programu je mnoho drezur zvířaz a vystoupení artistů světové úrovně. Cirkus vystupoval například ve Finsku, Německu, nebo Itálii.

V Pečkách se rozezvučí Vodnářský zvon

Pečky/ Městská knihovna S. Čecha a Základní umělecká škola v Pečkách pořádají koncert Tomáše Pfeiffera, který opětovně rozezní Vodnářský zvon. Koncert se koná ve středu 22. dubna od 19 hodin v prostorách Základní umělecké školy. Posluchači se mohou zaposlouchat do alikvotních tónů, které nejen rezonují s naší duchovní podstatou, ale dle lámů léčí i naše tělo. Zajímavostí je i to, že součástí hudebního nástroje je vodní hladina, která během hry vytváří rezonanční obrazce a ve fortissimu dochází až k její levitaci do výše řady centimetrů. Hudební zážitek je tak doplněn i silným zážitkem vizuálním.

Povídání o Tibetu s Krahujcem

Nymburk/ Komunitní, volnočasové a vzdělávací centrum skautského střediska Krahujec pořádá ve středu od 19 hodin povídání a promítání o Tibetu s Tomášem Vaňem. Akce se koná v Tyršově ulici 172 naproti divadlu.

Legendární skupina Lvmen zahraje dnes v lyském kinoklubu Luft

Lysá nad Labem/ V lyském kinoklubu Luft seve středuod 20 hodin roztočí hardcorové peklo. Jedna z českých legend tohoto žánru, kapela Lvmen, tu představí písně nejen z aktuální desky. Lysá je pro Lvmen jednou ze zastávek mezinárodního miniturné. Během koncertu se bude promítat na plátno za kapelou film Františka Vláčila Markéta Lazarová.

Spisovatel a novinář Jaroslav Kmenta pobeseduje v knihovně

Nymburk/ Nymburák Jaroslav Kmenta budeve středuod 17 hodin besedovat v knihovně. Novinář a spisovatel má aktuálně na trhu pokračování své úspěšné knihy – Kmotr Mrázek II. Pojednává o vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, kterého zabil nájemný vrah v roce 2006.

Představení pro seniory v divadle

Poděbrady/ Z operety do operety aneb Rendez vous. To je název divadelního představení připraveného pro seniory, které se konáve středuv divadle Na Kovárně. Začátek je v 15 hodin.

Čtvrtek 23. dubna

Loupežník v Hálkově divadle

Nymburk/ Na komedii Loupežník mohou lidé vyrazit ve čtvrtek do Hálkova divadla. Představení, na které zve Hálkovo městské divadlo, začíná v 19.30 hodin.

Pátek 24. dubna

Jarní párty roztočí DJ´s U Tanečnice

Nymburk/ V pátek rozpohybují své gramofony dýdžejové Dannloop, Otso a Vit Only v kavárně U Tanečnice. Začátek je ve 20 hodin.

Divadelní spolek Jiří zve na hudební komedii

Poděbrady/ Divadelní spolek Jiří Poděbrady zve v pátek 24. dubna na hudební komedii, která vypráví o příběhu bajkaře Ezopa. Představení začíná v 19.30 hodin.

Sobota 25. dubna

Divadlo hudby zve na pohádku

Nymburk/ Pohádka S čerty nejsou žerty, ve které nebudou chybět princezny, mladý a srdečný mlynář, nezkušený, ale hodný čert a samozřejmě zákeřný správce zámku s chamtivým kaprálem, bude k vidění v sobotu 25. dubna v Hálkově divadle. Představení začíná ve 14.30 hodin.

Taneční zábava v Čelákovicích

Čelákovice/ V kulturním domě se v sobotu 25. dubna koná taneční zábava. Hraje Starý a Nový Dekameron. Začátek je v 21 hodin.