Čtvrtek 9. dubna

Skřítek slaví Velikonoce

Poděbrady/ Mateřské centrum Skřítek Poděbrady pořádá ve čtvrtek 9. dubna netradiční hodinu s názvem Slavíme Velikonoce. Začátek je v 9 hodin. Pomlázku sebou.

Pátek 10. dubna

V Luftu zahrají v pátek Grape. Film Upír Nosferatu doprovodí houslista

Lysá nad Labem/ V pátek nejprve projekci filmu Upír Nosferatu doprovodí naživo houslista Lukáš Kuta. Po projekci zahraje svou směsici stylů soul, funk, reggae, blues až po ethno a taneční rytmy skupina Grape s charismatickou zpěvačkou Hankou Říhovou.

Velikonoční dílna v mateřském centru Skřítek

Poděbrady/ V poděbradském mateřském centru se v pátek 10. dubna koná velikonoční dílna. Na programu bude výroba jarních a velikonočních dekorací, zdobení velikonočních vajíček a výroba papírových tulipánů.

Středověké divadlo Traken zavítá do Lysé nad Labem

Lysá nad Labem/ Středověké divadlo trakem zavítá od soboty 11. do pondělí 13. dubna do Lysé nad Labem. Rytířský turnaj s kaskadérskými kousky a rytířskými disciplíny jako hod sekerou, lukostřelba na divočáka nebo dřevcový souboj bude k vidění na zámku vždy od 14 hodin. vždy od 14 hodin.

Víkend U Tanečnice je nabitý. V pátek gramce, v sobotu bigbít

Nymburk/ Páteční večer patří v kavárně U Tanečnice sound systému ATD.Rezzet z Mladé Boleslavi. V sobotu zaduní v klubu kapely Tři piči a Sociál klub a R.U.M. Obě akce začínají ve 20 hodin.

Sobota 11. dubna

Výlet do kouřimského skanzenu

Poděbrady, Kouřim/ V sobotu 11. dubna pořádá mateřské centrum Skřítek výlet do skanzenu v Kouřimi. Vyjíždět se bude v 9.30 hodin od mateřského centra. Návrat v odpoledních hodinách.

V Kersku budou vyškrabovat valašské kraslice

Kersko/ Ukázka vyškrabování valašských kraslic bude na programu v Lesním ateliéru Kuba v Kersku v sobotu 11. dubna, a to od 10 do 16 hodin.

Řehtačkový průvod přijme o Velikonocích na Loučeni sám kníže

Loučeň/ Po loňském prvním ročníku se i letos budou na zámku v Loučni slavit na Bílou sobotu 11. dubna Velikonoce u Thurn - Taxisů. Vrcholem programu bude prezentace velikonočních tradic přímo na zámku. Řehtačkový průvod, do něhož se mohou zapojit děti i dospělí jako jejich doprovod, přijme samotný kníže. Průvod vyjde od zámeckého infocentra ve 13.50 hodin. O deset minut později průvod u vstupních dveří zámku přivítá sama knížecí rodina. Po celé odpoledne budou v přízemí zámku prezentována řemesla spojená s velikonočním časem. Do jednoho zámeckého sálu tak spolu zasednou pletař pomlázek, zdobičky kraslic, které budou používat více různých technik, nebo krajkářka. Na Loučni bude otevřeno nejen na Bílou sobotu, která je spjata se zmíněnými slavnostmi, ale po celou dobu velikonočních prázdnin, tedy od čtvrtka 9. dubna až do pondělí 13. dubna, a to denně od 10 do 17 hodin.

V sobotu na soutoku potýrají kytary místní rockové kapely

Poděbrady/ V oblíbené restauraci Cidlina na soutoku Labe s Cidlinou se v sobotu od 19.30 hodin odehraje festival místních kapel. Na něm vystoupí ČéTé, DKV, Zatim Nevim a Jen tak tak.

Neděle 12. dubna

Polabský motoráček vyráží do regionu

Nymbursko/ Na první letošní jízdu historickým vlakem mohou zájemci vyrazit v neděli 12. dubna. Polabský motoráček, výletní vláček, tažený historickým motorovým motorovým vozem z padesátých let, vyrazí na velikonoční jízdu z Mochova, přes Čelákovice, Lysou nad Labem, Milovice, Ostrou, Nymburk, Poděbrady a Libici nad Cidlinou.

Velikonoce v přerovském skanzenu

Přerov nad Labem/ V pátek 10. dubna mohou lidé do skanzenu v Přerově nad Labem vyrazit na zdobení perníčků s Danou Holmanovou. V neděli 12. dubna pak bude na programu velikonoční pečení se studentkami SOĎ hotelové Poděbrady, výrobky z pedigu nebo zdobení vajíček voskem. Doprovodný program se koná vždy od 10 do 16 hodin.

Pondělí 13. dubna

Velikonoční koncert v Lysé

Lysá nad Labem/ Pěvecký sbor s doprovodem orchestru vystoupí na Velikonoční pondělí v kostele Českobratrské církve evangelické v Lysé nad Labem. Předneseny budou velikonoční písně v úpravě dirigentky Marie Sommerové. Velikonoční zvěstí poslouží farář Emanuel Vejnar. Začátek je v 9 hodin.