Místní zámek se díky novému majiteli už dva roky probouzí 
k životu a ten si jeho krásy nechce nechat pro sebe. Stává se plnohodnotným cílem výletníků, rodin i cyklistů.

Zašlý lesk dnes získává původně raně barokní zámek 
s klasicistními prvky, které přibyly přestavbou v 19. století. Postavit ho nechal italský šlechtický rod Morzinů roku 1649 jako své venkovské sídlo. „Zámek pravděpodobně nahradil bývalou tvrz postavenou Janem z Ronova," dodává k historii zámku zainteresovaný historik Pavel Douděra.

Se začátkem sezóny v květnu bude zámek zpřístupněn 
s prohlídkou nově zrekonstruovaných místností, možností nově posedět v zámecké kavárně s veškerým pohodlím, protože jsou dostavěné 
i zámecké toalety.

Na co všechno se mohou návštěvníci křineckého zámku těšit během letošní sezóny od 4. května do konce října? Největší chloubou zůstávají „modré pokoje", do kterých bude v květnu veřejnost moci poprvé nahlédnout. Jak se stolovalo v 19. století se dozvíte ve zcela nově vybavené jídelně 
s přípravnou.

Velký „kamenný" sál je reprezentativní místo zámku, které už loni zažilo nejednu svatbu. Přes léto se v něm odehrají i společenské a vzdělávací akce, besedy a to se zajímavými i známými osobnostmi. Kulturní přehled akcí na křineckém zámku aktuálně přineseme.

Stávající výstavu Stará škola letos doplní další originální výstavy na téma móda 
a historické plakáty.

Městys Křinec najdete 
11 kilometrů severovýchodně od Nymburka. Vedou sem silnice i železniční trať, dojedete příjemně i na kole.

V květnu a červnu je Zámek Křinec otevřen soboty a neděle od 10 do 16 hodin. Aktuální informace najdete na webu zamekkrinec.cz.