Koncert zakončí festival

Nymburk - Festival B. M. Černohorského jde do svého závěru. Zakončí ho slavnostní závěrečný koncert, který se koná ve čtvrtek 21. září v kapli sv. Jana Nepomuckého od 18 hodin. 

Kvíz ukáže zajímavá místa

Nymbursko - Populárně-naučný kvíz Česko země neznámá vysílá odpoledne Český rozhlas Region. Dnes vás známými i méně známými místy naší země provede moderátor Pavel Kudrna. Chybět nebudou ani soutěžní otázky spojené s každým navštíveným místem. Dnes po 13. hodině na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM. 

Venkov se ukáže v Pojedech

Pojedy - Poznejte náš venkov je název akce, kterou pořádá Místní akční skupina Svatojiřský les na farmě v Pojedech v sobotu 23. září od 11 do 17 hodin. K vidění bude jarmark místních výrobců a řemeslníků, prezentace obcí a spolků, taneční i hudební vystoupení. Farma představí skot ze svého chovu. Své obrazy tu vystaví nymburský výtvarník Jan Severa a spisovatel Jan Řehounek pokřtí novu knihu Tajemné stezky Svatojiřským lesem. Program moderuje Pepa Podolák. 

Zamknou řeku Mrlinu

Rožďalovice - Tradiční akce pro vodáky, cyklisty a pěší turisty Zamykání Mrliny se uskuteční v neděli 8. října na trase Bučický mlýn Rožďalovice Křinec Nymburk. Start účastníků bude od tradičně u Bučického mlýna. Pro účastníky bude z Nymburka připraven autobus, který vyjede v 8 hodin z náměstí Přemyslovců. K mlýnu dorazí v 8.50 hodin. Účast je na vlastní nebezpečí. 

Nejlepší sběrače odmění

Nymburk - Tradiční sběr kaštanů a žaludů pořádá Dům dětí a mládeže Nymburk. Jde o soutěž Děti zvířátkům, která má za úkol nasbírat pro myslivce tyto plody, aby je mohli dávat zvěři v zimě do krmelců. Suché, zvážené a podepsané kaštany a žaludy začne Dům dětí a mládeže přijímat od 16. do 18. října od 9 do 15 hodin. První plody už padají ze stromů, takže je nejvyšší čas se pustit do jejich sběru, aby je děti stačily doma usušit. Nejlepší sběrače, jednotlivci i kolektivy, už tradičně organizátoři odmění zajímavými cenami.

Vojan pořádá přehlídku

Libice nad Cidlinou - Divadelní spolek Vojan pořádá už 16. ročník přehlídky Libický divadelní podzim 2017. Festival začne v sobotu 23. září v 19 hodin v kulturním domě. Libičtí ochotníci nabídnou divákům situační komedii Nevěsta k pohledání. Přehlídka pokračuje v neděli 24. září v 15 hodin. „Pro nejmenší diváky je připravena pohádka Měla babka čtyři jabka. Děti, už od dvou let, se mohou těšit na čtyři veselé příběhy s písničkami a na velké loutky zvířátek,“ uvedla za organizátory Helena Vondrušková. Program na další týdny je na stránkách DS Vojan.