Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Ve skanzenu zazní Dvořák

Přerov nad Labem – Polabské národopisné muzeum připravilo na neděli 18. června poctu slavnému českému skladateli Antonínu Dvořákovi.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Skanzen v PřerověFoto: Deník / Šmejdová Ivana

Od 10 hodin bude ve skanzenu uvedena Dvořákova Lužanská mše, a to u příležitosti dvojitého jubilea této skladby, sto třiceti let od prvního uvedení a sto dvaceti pěti let od jejího uvedení s orchestrem. Účinkovat budou spojené smíšené sbory, Kolínská filharmonie, řídí Alena Jelínková.

Hasiči závodí o pohár

Vestec – Sbor dobrovolných hasičů pořádá již 25. ročník závodů v požárním útoku Vestecký Pohár, které jsou zároveň i ligovým kolem. Klání se koná v sobotu 24. června. Začínají mladí hasiči, jejichž první požární útok se uskuteční v 8.45 hodin. Budou startovat v pořadí starší, mladší a přípravka. Vedle dětí se zúčastní muži a ženy. Každé družstvo má dva pokusy, z nichž se časy sčítají. Všichni budou moci použít erární motorové stříkačky.

Žáci ZUŠ nastudovali operu

Nymburk – Základní umělecká škola B. M. Černohorského připravila se svými žáky operu českého skladatele Viléma Blodka V studni. Nastudování se ujal Petr Dolejší. Ve středu 21. června od 10 hodin je představení v Hálkově městském divadle určeno školám, ve čtvrtek 22. června od 18 hodin je zvána veřejnost. Jedná se o první operní jednoaktovku a první prokomponovanou komickou operu. Bývá přirovnávána k Prodané nevěstě Bedřicha Smetany. Autorem libreta je Karel Sabina.

Halíř Trio zahraje ve čtyřech

Nymburk – Koncert pro milovníky vážné hudby se uskuteční ve středu 21. června v rámci Mezinárodního festivalu Bohuslava Matěje Černohorského. V budově Nymburského kulturního centra přednese Halíř Trio skladby E. Granadose Trio C Dur, op. 50 a R. Strausse Klavírní kvartet c moll, op. 13. Trio vystoupí ve složení Eduardo García Salas – houslista, Jana Podolská – violoncellistka a Václav Mácha – klavírista, doplní je Jakub Fišer – violista. Začátek koncertu je v 18 hodin.

Muzeum vystavuje hračky

Nymburk – Výstavu, která přibližuje význam hračky v životě dítěte, otevře Vlastivědné muzeum v pátek 16. června. Výstava nese název Hračky od konce 19. do poloviny 20. století a je sestavená ze sbírek muzea. Návštěvníci se přesvědčí, že hračky provázejí lidstvo od jeho počátků. Po staletí se ve světě hračka rozvíjela nezávisle na sobě, a přece si je všude podobná a plní stejnou funkci. Ve Vlastivědném muzeu bude možné vrátit se alespoň na pár chvil do dětství až do 17. září.

Na kolech se pojede Polabím

Kostelní Lhota – Šestý ročník Lhotecké cyklo-třicítky aneb na kole s rodinou či s kamarády Hrabalovým Polabím se koná v sobotu 24. června v Kostelní Lhotě. Start je už tradičně u sila u rybníka. Prezentace závodníků se uskuteční od 9.30 do 11 hodin. Trasa, která vede přes Hořátev, Písty, Hradištko, Kersko, Zvěřínek a zpátky do Kostelní Lhoty, je dlouhá 34 kilometrů. Pro děti ale platí kratší verze. Na trase je šest kontrolních bodů. Rovinatý nenáročný terén je vhodný i pro nejmladší cyklisty.

Senice připomenou hrdiny

Senice – U Senic a Podmok seskočili v roce 1941 členové skupiny Silver A, která se podílela na přípravách atentátu na Reinharda Heydricha. K uctění památky odvážných vojáků Alfréda Bartoše, Josefa Valčíka a Jiřího Potůčka je v obci připraven na sobotu 24. června od 13.30 vzpomínkový program s názvem Pocta statečným.

Doprovodný program nabídne ukázky historické i současné vojenské techniky, seskok parašutistů, muziku a ohňostroj.

Děti si vyrobí lichožrouty

Nymburk – Výtvarný workshop pro děti proběhne v kině Sokol v neděli 18. června od 15 hodin. Účastníci se setkají s výtvarnicí, režisérkou a autorkou Lichožroutů Galinou Miklínovou, která ve foyer kina workshop povede. Rezervace v Nymburském kulturním centru předem je nutná. Na závěr bude v 16 hodin promítnut film Lichožrouti. Vypráví o malých tvorech, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí.

Běžci podpoří Františka

Poděbrady – Charitativní běh Run For Help Poděbrady se koná v neděli 18. června u hotelu Golfi. Nabízí kratší rodinný běh na jeden okruhv délce 3,3 kilometru, který startuje v 10 hodin,a hlavní závod na deset kilometrů se startem ve 12 hodin. Závody startuje senátorka Emílie Třísková a reprezentant České republiky v ledním hokeji Radim Vrbata. Ten v rámci akce uspořádá také autogramiádu. Je připraven i bohatý kulturní program. Letošní ročník charitativního běhu Run For Help Poděbrady se koná ve prospěch šestiletého Františka s epilepsií.

Autor: Redakce

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pohádkové léto na zámku Loučeň.

KRÁTCE: Rumcajs se vrací na loučeňský zámek

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Ginzburg je u repre, nahradil jej asistent

Nymburk – Odchod hlavního trenéra basketbalového týmu ČEZ Basketball Nymburk k reprezentačnímu výběru České republiky na plný úvazek vyvolal na postu trenéra posun. Z asistenta Orena Amiela se stal hlavní trenér a při náročnosti soutěží, které Nymburk hraje, nemohlo místo asistenta zůstat neobsazené.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

ANKETA: Jdete letos volit a proč?

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Ptali jsme se obyvatel Nymburska, proč jdou letos volit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení