Posluchače pobaví Černocká

Nymbursko – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po 16. hodině zpěvačka Petra Černocká. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem vám Petra Černocká nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Humoriádu naladíte na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM.

Sjedou se historická vozidla

Činěves – Sběratelé historických vozidel se sjedou do areálu fary v Činěvsi v sobotu 5. srpna. Program začne v 10 hodin. Vedle prezentace vystavovatelů bude v areálu také výstava bonsají a kamenů. Celodenní program doprovodí kapela Pavučina. Ve 12 hodin se mohou návštěvníci těšit na slosování prezentačních lístků a vyhlášení vítězů.

Dobšičtí posedí s cimbálem

Dobšice – Polovina letních prázdnin už se pomalu blíží a v Dobšicích se rozhodli, že ji oslaví v Obecní restauraci při muzice. A ne při ledajaké. Přijede tam cimbálovka, parta skvělých muzikantů, při které si mohou zájemci jen tak posedět u vínečka nebo si zatančit a zazpívat nejhezčí české a moravské písničky. Venkovní posezení s cimbálovkou, pokud bude příjemné počasí, se bude konat v sobotu 29. července od osmnácti hodin. Nebudou chybět specialityz udírny.

Troška ukáže své pohádky

Přerov nad Labem – Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem pořádá v sobotu 19. srpna již tradiční akci Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky. Režisér se opět představí v roli učitele ve staré škole, kde nadiktuje zájemcům z řad návštěvníků diktát, a to v 11 a ve 14 hodin. Nebude chybět jeho vyprávění, možnost podpisu a fotografování s režisérem, který ve skanzenu Přerov nad Labem natáčel několik svých nezapomenutelných pohádek. Jistě si všichni pamatují Z pekla štěstí (1999), Z pekla štěstí II (2001), Čertova nevěsta (2011) nebo Čertoviny (2017). Celý den je připraven bohatý doprovodný program.

Na Jiváku se hraje volejbal

Loučeň, Jivák – Volejbal a rekreační osada Jivák patří k sobě. Všichni příznivci tohoto sportu se sejdou v sobotu 5. srpna na tradičním Jiváckém turnaji volejbalových šestek. Akce, kterou pořádá Jivácký osadní klub, začíná v 9 hodin na místním hřišti.