Rumcajs se vrací na chvíli na zámek

Loučeň – Kvůli velkému úspěchu Českého pohádkového léta na loučeňském zámku v čele s Rumcajsem a Večerníčkem se rozhodlo vedení zámku tuto akci vrátit. A to na prodloužené volno s podzimními prázdninami od 26. do 29. října. Podobně, jako se při spuštění televize nejdříve ukáže Večerníček a uvede pohádku, bude i v zámeckém parku po celý den přítomen jako maskot a provede programem. Děti budou procházet stanoviště a plnit nejrůznější úkoly.

Na zvonici se vrátí posvěcený kříž

Kostomlaty nad Labem – Historický okamžik se odehraje tuto neděli 22. října v Kostomlatech. Na zvonici se vrátí opravený kříž, který měla dodavatelská firma na celkovou opravu ve své dílně během léta. K posvěcení opraveného kříže dojde po půl dvanácté světícím biskupem pražským Karlem Herbstem, který bude v Kostomlatech před vysvěcením kříže sloužit také bohoslužbu. Naposledy byl kříž opraven v 60. letech minulého století.

Fortuna 77 slaví v divadle

Nymburk – Foyer Hálkova městského divadla bude svědkem krásné a kulaté oslavy. Čtyřicet let od svého založení si tam zítra, tedy v sobotu 21. října, připomenou nejen bývalí a současní členové kapely Fortuna 77, ale i její dlouholetí fanouškové. Od 19 hodin přivítají například Miloše Obdržala, Jiřího Procházku, Josefa Kuře, Josefa Bednáře, Zdeňka Urbana a Marka Michla. Zahrají i současní členové kapely Marek Feller, Petr Bělka, Josef Svoboda a Vladimír Kvíz. Bude se hodně vzpomínat, hrát a možná i tančit. Přijdou údajně i zajímaví hosté. Kapela Fortuna 77 se vepsala do paměti nymburských fanoušků především svou přizpůsobivostí k potřebám posluchačů.