Festival nabídne hvězdy

Loučeň – Cyklus pěti koncertů je připraven v rámci osmadvacátého ročníku Mezinárodního letního hudebního festivalu Thurn Taxis Loučeň 2017, který se uskuteční od 3. do 15. srpna. Koncerty se odehrají v kulturním domě na Loučenia v rožďalovickém chrámu sv. Václava. Posluchači klasické hudby se mohou těšit například na nositelku ceny Thalie 2015 sopranistku I. Veberovou, klarinetistu Felixe Slováčka ml., italského klavírního virtuosa L. Di Bella nebo japonskou sopranistku Yukiko Kinjo s basbarytonistou L. Sládkem.

Na zámku čeká Rumcajs

Loučeň – Letošní rok je na loučeňském zámku ve znamení oslav deset let od jeho otevření veřejnosti. Návštěvníci se mohou těšit na České pohádkové léto, které bude trvat celý srpen. Čekají na ně oblíbené české pohádkové postavy, Rumcajs, který letos slaví padesát let od uvedení v České televizi, Křemílek a Vochomůrka, víla Amálka, vodník, loupežníci, čarodějnice z Perníkové chaloupky a další oblíbené postavy. Děti se setkají se svými hrdiny, plní postupně soutěžní úkoly a v cíli je čeká odměna. Celou akci připravuje zámek ve spolupráci s dědici Radka Pilaře, autora animované podoby loupežníka Rumcajse, a galerií Umění dětem. 

Hřiště se změní v letní kino

Radim – Na radimské hřiště letos podruhé míří letní kino. Promítání filmu Bezva ženská na krku se koná v pátek 28. července od 21.30 hodin. Připraveno bude piknikové sezení, vhodné je přinést si s sebou deku.

Hosty čeká bleší trh a piknik

Kouřim – Kouřimští chystají den pro rodinu, který se uskuteční v sobotu 29. července od 13 do 18 hodin v městském parku Na Hradbách. Chystá se bleší trh, ale také pohádkový obchůdek, antikvariát, piknik s kavárničkou nebo ledové království.

Na festivalu hraje Kamelot

Písty – Pořadatelům z TJ Sokol Písty se podařilo na letošní ročník festivalu nazvaného Pístecký country slet přilákat jednu z největších hvězd folku a country muziky, kapelu Kamelot s Romanem Horkým. Posluchači se mohou samozřejmě těšit i na místní kapely Pístgrás, Flexiband a Pavučinu nebo na skupinu Trojboy, písničkáře Vildu Roubíčka a Davida Šitavance. Country svátek v Pístech se bude konat v sobotu 19. srpna od 19 hodin.

Let it Roll nabídne 250 kapel

Milovice – Letištní plocha u Milovic ožije od 3. do 6. srpna festivalem Let it Roll. Na více než devíti pódiích se v průběhu tří dnů a tří nocí představí více než 250 českých i zahraničních interpretů elektronické hudby drum and bass. Nejžhavější novinkou tohoto ročníku je vystoupení London Elektricity Big Band, skupiny hudebníků vedených britským skladatelem Tony Colmanem, který převádí hudbu běžně servírovanou pouze v DJ setech do orchestrálního provedení.