Na festival míří Křikadla

Nymburk – Tradiční Přístavní slavnost, která se koná v sobotu od 10 hodin v parku Pod Hradbami, ovládne v hudbě ženský element. Ten je totiž tématem letošního 14. ročníku. Vystoupí Klára Vytisková s novou kapelou pod názvem Klara and the Pop. Stovky návštěvníků se mohou těšit i na další skvělé muzikantky, bubenici Páju Táboříkovou s kapelou PayaNoia nebo Olgu Königovou s kapelou Ille. V dopoledním bloku muziky, věnovaném zejména malým návštěvníkům, bude ženský element zastoupen v Křikadlech Karolíny Kamberské.

Veteráni dorazí do Činěvsi

Činěves – Už posedmé se setkají sběratelé historických vozidel v areálu místní fary. Letošní sraz se koná v sobotu 5. srpna. Zahájení je naplánováno na 10. hodinu, poté se představí jednotliví vystavovatelé se svou technikou a ve 12 hodin proběhne slosování a vyhlášení vítězů. Akci doplní výstava bonsají i hudba. 

Bavičem je dnes herec Nový

Nymbursko – Hostem oblíbené Humoriády ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po 16. hodině herec Pavel Nový. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. S moderátorem Patrikem Rozehnalem vám Pavel Nový nabídne vždy dvě scénky. Ta s největším počtem hlasů se pak objeví ve vysílání. Nebudou chybět historky spojené s aktéry scének. Naladíte na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM.

Folková legenda zavítá do Píst

Písty – Místním Sokolům se podařilo na letošní ročník festivalu nazvaného Pístecký country slet, který se koná v sobotu 19. srpna od 19 hodin, přilákat jednu z největších hvězd folku a country muziky, kapelu Kamelot s Romanem Horkým. „To je pro nás zatím největší úspěch,“ pochvaluje si jeden z pořadatelů Tomáš Kukal. Posluchači se mohou samozřejmě těšit i na místní kapely Pístgrás, Flexiband a Pavučinu nebo na skupinu Trojboy, písničkáře Vildu Roubíčka a Davida Šitavance.

Troška prověří češtinu

Přerov nad Labem – Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem pořádá v sobotu 19. srpna tradiční akci Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky. Režisér se opět představí v roli učitele ve staré škole, kde nadiktuje zájemcům z řad návštěvníků diktát, a to v 11 a ve 14 hodin. Nebude chybět jeho vyprávění, možnost podpisu a fotografování s režisérem, který ve skanzenu Přerov nad Labem natáčel několik svých nezapomenutelných pohádek. Jistě si všichni pamatují Z pekla štěstí (1999), Z pekla štěstí II (2001), Čertova nevěsta (2011) nebo Čertoviny (2017). Po celý den je připraven bohatý doprovodný program.

Na festivalu hraje Arakain

Sadská – Další ročník festivalu Rock of Sadská se uskuteční u sadského jezera od 18. do 19. srpna. Organizátoři opět připravili program v podobě hudebních lahůdek dvaadvaceti kapel. Posluchači se tak mohou těšit například na Harlej, Dymytry, Arakain, Debustrol, Voice fo Ruin, ale také na místní Roxor. Organizátoři upozorňují, že by si návštěvníci měli na festival vzít občanský průkaz, kartičku pojištěnce, platnou vstupenku, peníze, hygienické potřeby, potřebné léky, pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle a pláštěnku. Doporučují také repelent. Festival začne v pátek 18. srpna v 17 hodin, sobotní produkce startuje ve 12 hodin. 

Let it Roll nabídne stovky kapel

Milovice – Letištní plocha u Milovic ožije od 3. do 6. srpna festivalem Let it Roll. Na devíti pódiích se během tří dnů a tří nocí představí více než 250 českých i zahraničních interpretů elektronické hudby drum and bass. Nejžhavější novinkou tohoto ročníku je vystoupení London Elektricity Big Band, skupiny hudebníků vedených britským skladatelem Tony Colmanem, který převádí hudbu běžnou pouze v DJ setech do orchestrálního provedení.

Jivák pořádá turnaj volejbalu

Loučeň, Jivák – Volejbal a rekreační osada Jivák patří k sobě. Všichni příznivci tohoto sportu se sejdou v sobotu 5. srpna na tradičním Jiváckém turnaji volejbalových šestek. Akce, kterou pořádá Jivácký osadní klub, začíná na místním hřišti v devět hodin.