Začíná se v pátek 15.30. Kromě hudby čeká návštěvníky dětský koutek, oddychová zóna s čajovnou, hrací zóna, stánek s merchem kapel, nespočet dalších stánků včetně občerstvení. Stanovat lze zdarma ve stanovém městečku. 

Park se mění v letní kino

Nymburk – Kinematograf bratří Čadíků bude i letos promítat pod širým nebem v Parku Pod Hradbami. Od neděle 23. do středy 26. července nabídnou pořadatelé každý den po setmění (kolem 21 hodin) jeden ze čtyř dovezených filmů. Na programu je v neděli Řachanda, v pondělí Trabantem do posledního dechu, v úterý Teorie tygra a ve středu Všechno nebo nic. Na tradiční akci je vstupné dobrovolné.

Kousek ráje doplní věštění

Lysá nad Labem – Jednu z nejoblíbenějších výstav v roce chystá Výstaviště Lysá nad Labem od čtvrtka 13. do neděle 16. července. Má název Květy a představí se na ní přes dvě stě vystavovatelů z České republiky, kteří návštěvníkům nabídnou nejen nepřeberné množství květin, ale také zahrádkářské potřeby a různé rady k inspiraci. Hlavním tématem letošní výstavy je Kousek ráje. V hale B budou už tradičně vystavovat pěstitelé Českého zahrádkářského svazu. Souběžně s Květy se také uskuteční Festival věštění s přednáškami a semináři. 

Opice snímají webkamery

Chleby – Na webových stránkách chlebské Zoo může veřejnost sledovat online a nonstop skupinku nejkrásnějších primátů světa, langurů duk. V provozu jsou tři webové kamery, které unikátně umožňují nahlédnout do soukromí vzácných opic. Jedna kamera zabírá vnitřní ubikaci, druhá ložnici a třetí vnější výběh. Nejlepší doba na sledování je od 8 do 15 hodin, kdy jsou languři nejaktivnější, zvláště pak v čase krmení, což je ráno okolo osmé hodiny, a pak odpoledne, obvykle mezi 13. a 14. hodinou. Na stránkách Zoo lze snadno vyhledat přímé odkazy na jednotlivé kamery.