Pořad se koná na Malé scéně Hálkova městského divadla Nymburk v pátek 28. dubna od 19.30 hodin. Účinkuje Eva Hrubá, hudbu a zpěv zajistí Lubomír Müller.

Čarodějnicím hraje Pavučina

Pátek – Obec Pátek pořádá tradiční oslavu čarodějnic, která se uskuteční v neděli 30. dubna od 18 hodin na hřišti. Všichni si společně zazpívajíu ohníčku za doprovodu kytar, nebude chybět opékání buřtů. Děti v maskách čarodějnic a čarodějů dostanou odměnu. Večer bude pokračovat country zábavou se skupinou Pavučina.

Lesní školka Cílek a skauti uspořádali Den Země
Lesní školka Cílek a skauti uspořádali Den Země

Skauti konají dobrý skutek

Nymburk – Podpořit Dětský domov se chystají skauti a skautky nymburského střediska Krahujec. V rámci akce Skautský dobrý skutek 2017 pořádají ve dnech 24. až 28. dubna Skautskou kavárničku, kde se denně od 14 do 20 hodin budou moci návštěvníci občerstvit doma pečenými dobrotami, vypít si kávu, fresh juice, čokoládu. To vše si užijí v přátelské atmosféře a ještě vykonají dobrý skutek.

Muzejní noc otevře kroniky

Rožďalovice – Na Muzejní noc se chystá v sobotu 6. května galerie Melantrich. Návštěvníci budou moci od 17 hodin nahlížet do kronik města s výkladem kronikáře Jana Nožičky. Od 19 hodin se koná vernisáž výstavy obrazů a ilustrací Inky Delevové.

Nymburský půlmaraton 2017
Nymburský půlmaraton přilákal více než 550 běžců

Šipkaři pořádají cyklobiatlon

Šlotava – Spolek Šlotavských šipkařů pořádá v sobotu 13. května od 13 hodin II. ročník Šlotavského cyklobiatlonu. Závodit se bude v kategoriích děti, ženy a muži. Registrace a platba startovného je možná do 30. dubna v hostinci U Datlů. Pořadatelé upozorňují na to, že vlastní kolo je nutností a doporučují, aby závodníci měli přilby.

Divadlo uvede nový pořad

Nymburk – Hálkovo městské divadlo připravilo pro své diváky nový klubový pořad s názvem Jazz v divadle. Na první z nich se mohou těšit 27. dubna od 19.30 hodin. Vystoupí tam Pavel J. Ryba a Petr Valášek.

Humoriáda hostí komika

Nymbursko – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po 16. hodině komik Josef Mladý. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Pavlem Kučerou vám Josef Mladý nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se můžete i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu naladíte na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM.

Na vizualizaci je přesně vidět budoucí umístění cyklověže vpravo vedle budovy nádraží a jeho podchodu.
Cyklověž v Poděbradech může vyrůst v příštích týdnech