Co je koronavirus.Kompletní program na nadcházející dny ruší například Hálkovo divadlo. Návštěvníci tak ve čtvrtek neuvidí show Zdeňka Izera, v sobotu představení Manželský poker a příští středu už vyprodané představení Malý princ. „Budeme ve všech případech hledat náhradní termíny, prodané vstupenky zůstávají v platnosti,“ řekl ředitel divadla Jaroslav Kříž.

Zřejmě až tisícovek lidí se dotkne odklad trojice plánovaných celostátních výstav v Lysé nad Labem. Od příští středy se měly otevřít brány návštěvníkům výstav Jarní zemědělec, První jarní výstava a Festival dechovek. „Budeme se snažit výstavy uspořádat v náhradním termínu. Co se týče dalších výstav, budeme reagovat na vývoj situace,“ řekl manažer výstav Ladislav Žoha.

Online reportáž

Naopak jiné akce se ruší definitivně. To se týká například koncertu Báry Basikové a Nadi Válové, který se měl konat ve čtvrtek 12. března v poděbradském divadle Na Kovárně.

Stejně tak se nebudou konat plesy chystané v Obecním domě. Tento pátek Zahradnický ples a příští pátek už vyprodaný Ples měst a obcí nymburského regionu. Bez náhrady také zůstane celostátní gastronomická soutěž středních škol a učilišť Srdce na talíři, v jejíž porotě usedá například herečka Markéta Hrubešová. Soutěž se měla konat ve středu 18. března v kulturním domě v Městci Králové, ovšem pořadatelé z místní střední školy rozhodli o jejím zrušení už před úterním verdiktem vlády.

Kreativně řeší situaci kina. Nymburský Sokol bude promítat dál. „Po dohodě s vedením města omezíme kapacitu sálu na 100 míst, projekce zatím rušit nebudeme,“ uvedl Lukáš Kadava z nymburského kulturního centra. Podobně to vyřešili i v lyském kině. „Lyské kino promítá dál s omezenou kapacitou do 90 míst, kterou hlídá on-line rezervační systém,“ vysvětlil provozovatel Lukáš Fuchs.

Zcela bez omezení však mohou návštěvníci zavítat třeba do chlebské Zoo. „V tuto chvíli žádná omezení směrem k našim návštěvníkům nechystáme,“ uvedl Jaroslav Dufek za chlebskou Zoo.

Koronavirus v Česku