Na lyském Výstavišti se představí koňská plemena chovaná jak v České republice, tak i zástupci zahraničních chovů. „K vrcholům přehlídky budou určitě patřit prezentace Národního hřebčínu Kladruby a Zemských hřebčínů v Písku a Tlumačově. Divákům se představí jeden z nejlepších českých klusáků všech dob Orlík, který dokázal zvítězit i v Mecce klusáckých dostihů ve Francii,“ zvou organizátoři.

Ze zahraničí se budou prezentovat italští chovatelé koní z Jihotyrolského svazu chovatelů haflingů. Návštěvníky jistě zaujme i vystoupení České barokní společnosti, kaskadérů ze skupiny Caballos, vystoupení loňského mistra světa ve voltiži Petra Eima a další atraktivní vystoupení.

Koně budou moci návštěvníci sledovat v akci dvakrát denně. V pátek v 11 hodin budou na programu chovatelské přehlídky a od 14 hodin ukázky činnosti koní jako parkur, dresura, voltiž, kočáry, výcvik koní, horsemanship, práce chladnokrevníků, western riding a mnoho dalšího.

V sobotu chovatelské přehlídky začínají v 10 hodin, agility ve 13 a ukázky činnosti koní ve 14 hodin. V 15 hodin pak budou vyhlášení nejkrásnější koně výstavy. Chovatelské přehlídky a ukázky činnosti koní budou na programu i v neděli v neděli, a to v 10 a ve 14 hodin. Oproti minulým ročníkům výstavy však bude letos chybět večerní show.

Lidé mohou navštívit i řadu přednášek. Příchozí se například dozví, jak léčit různé zdravotní problémy koní i jak pečovat o jejich chrup i kopyta. Členové záchranného týmu HORSE EMERGENCY vysvětlí, jak funguje 1. koňská záchranka v Čechách.

Chybět nebude ani populární soutěž o ceny, ve které si výherce odvede hlavní cenu, a to živé hříbě. Stačí do osudí vložit vyplněný slosovatelný kupón, který lidé najdou v katalogu.

Součástí výstavy bude i druhý mezinárodní veletrh jezdecké turistiky, o který byl v loňském roce velký zájem.

Výstaviště je otevřeno v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin.