Na fanouškovské ušní bubínky zaútočí v pátek od 19.30 hodin v kulturním domě oblíbené místní kapely Crossband a Hitfakers.

Poprocková skupina Crossband pokřtí své druhé album Cajk. „Řekli jsme si, že deska je v cajku a že půjdeme dál. Je to cajk, jsme s ní velmi spokojeni,“ řekl frontman Crossbandu Jaroslav Kříž. Jinak se fanoušci mohou těšit znovu na poprockové písničky s výraznými melodiemi. „Hudební režie alba se ujal známý Armin Effenberger, cédéčko hraje dobře,“ uvedl Kříž s tím, že se lidé mohou těšit na písně jako například Virtuální Aneta, Hvězdička nebo Optimista.

Hudebně se o skladby postaral zpěvák a kytarista Jarda Kříž spolu s kapelou, o texty se podělili Jarda Kříž, Aleš Misař, či David Šitavanc. Ten je autorem i obálky Cajku.

Funky skupina Hitfakers upekla v době adventu svou první desku. Obsahuje 15 písní. „Je to všechno naše autorská tvorba a dvě coververze,“ řekl zpěvák a showman Alfons Llupi. Ten napsal spolu s kytaristou Ondřejem Kuchařem muziku, o texty se postarala Jana Pírková. „Zajímal mě ten ženský pohled,“ řekl Llupi. Z jejich tvorby jmenujme songy I Do´nt Care, Heat, nebo Swaying. Jejich hudba je nejvíce ovlivněná stylem funky a tvrdší základy zavítají v písních do dob zlatých časů Led Zeppelin. Hitfakers slovy frontmana Llupiho vzkazují: „Fanoušci, těšte se na energii, to je naše deviza. Tu umíme předat.“