Děj příběhu se odehrává na několika různých místech. Jedním z nich jsou Poděbrady, kde hlavní postavy v podání Marka Vašuta a Jitky Čvančarové strávily několik natáčecích dnů. Natáčelo se v prostředí hotelů Lázní Poděbrady, konkrétně v hotelu Bellevue Tlapák a Libenský a zahrály si i slavné květinové hodiny.

Režisérkou filmu je Zita Marinovová. „Režijní práci na tomto filmu bych nazvala krocením divé zvěře. Pánové Vašut a Etzler se totiž do svých postav vžili natolik, že na place rozehrávali situace daleko za hranice scénáře, při čemž se nezřídka inspirovali zážitky z vlastních životů. A když se vám sejde takováto partička, ve střižně pak máte materiál ne na jeden film, ale na tři," říká ke svému druhému celovečernímu snímku Zita Marinovová.

Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní světák, je po rozvodu způsobeném milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném vztahu, a svody, jež mu servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt. Pánové se musejí vypořádat i s protivnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku.