Veselohra byla původně napsána v roce 1940 k oslavám 600. výročí založení města Pardubice. Potom se dočkala i filmového zpracování s titulem Počestné paní pardubické. Boleradický soubor přistoupil k této historické fresce s velkým nadšením a elánem. Obecenstvu nabídl jednoduchý příběh, ve kterém nechyběla láska dvou mladých lidí, závistivé paničky, podvodníci, spravedlivý městský kat Jiří a jeho rázná žena Rozina.

„Vybrala jsem ke zpracování hru plnou humoru a úsměvných zápletek. Přitom vycházíme z historických reálií, ale hlavně, v komedii si zahrála velká většina našeho souboru,“ vysvětlila režisérka Iva Kahounová. Herci se svých rolí zhostili velice dobře, podle častých reakcí a dlouhého závěrečného potlesku bylo zřejmé, že diváci v rouškách hru přijali jednoznačně kladně.

Ostatně komedie se dočkala mnohého uznání na prestižní divadelní přehlídce ve Vysokém nad Jizerou.

O den později sehrál DS ŠOS Prachatice dětem pohádku Jaromíra Hrušky Vší silou aneb A pak se to stalo. Malí diváci shlédli tři příběhy, které by jim měly připomenout, že je opravdu důležité pečovat o své vlasy, čisté uši a zoubky. V opačném případě přicházejí mnohé potíže a nesnáze. Pohádka plná nápadů a poučných myšlenek slavila u dětí úspěch.