Z měst se na Nymbursku k akci letos přihlásily například Milovice. Ty pořádají celé slavnostní odpoledne. Už v 16 hodin začnou v atriu radnice Vánoční trhy. V 17 hodin přijede zazpívat vánoční koncert Heidi Janků. Stejně jako v celé zemi pak zazní vybrané koledy přesně od 18 hodin. Na ně naváže Vánoční koncert místní základní umělecké školy.

Dalším přihlášeným městem je Městec Králové. Také v tomto třítisícovém městě už lze hovořit o letité tradici a jako každý rok i letos se místní potkají na pěší kolonádě u náměstí u rozsvíceného vánočního stromu.

Zpívat se bude ale nejenom ve městech. Stejně jako loni se do akce zapojí i v Kostelní Lhotě, kde se lidé sejdou u místní zvoničky. „Můžete si tak společně za doprovodu kláves zazpívat šest známých koled – texty budou na místě k dostání. Vítáni jsou všichni a zejména pak i další hudební nástroje,“ zvou pořadatelé na bohulibou akci a vybízí dorazivší, aby sebou vzali i patřičné občerstvení.

Pěkně v teple si koledy zazpívají v Činěvsi. Organizátoři vybrali pro místo zpívání třídu v místní školce. Před místními prodejnami se amatérští zpěváci sejdou v Kostomlatech a Staré Lysé. Do kostela Českobratrské církve evangelické pak zamíří lidé v Libici nad Cidlinou.

Více o projektu Deníku se dočtete ZDE.

Česko zpívá koledy na Pelhřimovsku.Zdroj: Deník / Redakce