Na parketu se objevily jak klasické hučky, tak velmi nápadité nejroztodivnější pokrývky hlav. Celkem jich bylo napočítáno dvaačtyřicet. Svými módními kreacemi udivovaly některé dámy a pozadu nezůstalo ani několik pánů.

Pořadatelé v průběhu večera ocenili nejzajímavější klobouky a bylo z čeho vybírat. Mezi úspěšnými se ocitly ty, které měly na hlavách Jana Bergmanová a Petra Hrodková. „Správná inspirace k tvorbě se dostavila u sklenky dobrého vína,“ říká první autorka. Klobouky hýřily pestrou paletou barev. Jejich nositelky by určitě uspěly i na legendárních dostizích v britském Ascotu, kde se obvykle objevují dámy s co nejzajímavějšími modely.

„Vytvořit takový klobouk mi trvalo zhruba půl dne, hlavně musí být trpělivost,“ vysvětluje Jana Bergmanová. Podobné kreace nabídly i Radka Volejníková a Pavlína Zachová. „Stačí popustit uzdu fantazii a nápady se jenom hrnou. Někdy postačí na ozdobu jenom pestré obaly od drobného zboží,“ tvrdí druhá z nich.

Kloboukovému bálu vévodil obrovský stylizovaný klobouk na horizontu jeviště a program obohatilo nápadité vystoupení taneční skupiny libického Sokola.
O hudební doprovod se pak po celý večer starala výborná skupina Jana Vlasáka.

O den dříve se v kulturním domě v Libici uskutečnil Ples střediska Diakonie. Benefiční akce měla shromáždit peníze na novou pračku do střediska.

Autor: Milan Čejka