Již jedenáctý ročník Klicperových divadelních slavností se koná od pátku 17. dubna v Sadské. O uznání poroty, přízeň diváků a postup na národní přehlídku se tentokrát utká pět ochotnických souborů.

„Ochotníci se budou ucházet nejen o přízeň diváků, ale i o uznání odborné poroty. Porotci je mohou buď přímo nominovat nebo doporučit na národní přehlídku venkovského divadla Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Všechny zúčastněné soubory přivítá na radnici starostka Sadské Cecilie Pajkrtová,“ uvedla za organizátory ředitelka kulturního a informačního centra Zdenka Hamerová. Přehlídku zahájí v pátek 17. dubna divadelní soubor Zornice Maršovice hrou Liduška, kterou podle Vítězslava Hálka zdramatizovala Lucie Ježková. Klicperovy divadelní dny jsou regionální postupovou přehlídkou venkovských divadelních souborů.

Přehlídka se bude konat tradičně v kině v Tylově ulici. Návštěvníci divadelních představení se mohou těšit na komedii Kdes to byl(a) včera v noci v podání domácího DS Klicpera Sadská, bláznivou komedii Nájemníci Pana Swana aneb Habaďůra, kterou do Sadské přiveze Terezínské malé amatérské divadlo, detektivní drama na motivy Agáthy Christie Deset malých černoušků v podání souboru Junioři při ZUŠ Kouřim a mnoho dalšího. Hostem přehlídky bude A–Z divadlo Milovice a jejich pohádka O bílém čertovi.

Klicperovy divadelní dny potrvají do neděle 19. dubna, kdy budou také vyhlášeny výsledky.

Program Klicperových divedelních dnů

Pátek 17. dubna 2009

– Divadelní soubor Zornice Maršovice – LIDUŠKA (16,30)
– Slavnostní zahájení (19,30)
– Divadelní soubor Klicpera Sadská – KDES TO BYL(A) V NOCI?

Sobota 18. dubna 2009

– Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou – DON QUIJOTE DE LA… (10,00)
– TMA divadlo Terezín (Terezínské malé amatérské divadlo) – NÁJEMNÍCI PANA SWANA ANEB HABAĎŮRA (16)
– Soubor Junioři při ZUŠ Kouřim: DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ (19)

Neděle 19. dubna 2009

– Vyhlášení výsledků (14)
– A-Z divadlo Milovice – O BÍLÉM ČERTOVI (15)