Kino Sokol prožívá obrodné období. Od té doby, kdy začalo po delší době opět promítat v prosinci loňského roku, zaznamenalo stoprocentní nárůst diváků.

Nymburské kino provozuje Městské kulturní středisko. Podle místostarosty Pavla Fojtíka navštívilo kino od 1. prosince 2012 do 28. února 2013 celkem 2 236 diváků. „Ve stejném období v roce 2011 až 2012 to bylo 589 diváků. Průměrný počet diváků na jedno představení se po modernizaci tedy zvýšil z 19 na 37, což je skoro stoprocentní nárůst," vypočítal místostarosta.

Filmy na pásech přestaly stačit. Digitalizace má nesporné výhody. „Digitalizace nám umožnila uvádět filmy 
v den premiéry, což se povede zhruba třikrát do měsíce. Nezdráháme se však vrátit k prověřeným titulům i několik měsíců po jejich uvedení. Osvědčilo se nám to v případě snímků Anna Karenina či Babovřesky. Babovřesky poprvé navštívilo 411 lidí. Snažíme se divákům nabízet nejen komerčně úspěšné projekty, ale i lahůdky filmové klasiky. 
V programu je diváci najdou pod označením Art kino," připomněl Fojtík.

Art kino představuje náročnější snímky, které se dříve promítaly 
v rámci různých Filmových klubů.

Dále Městské kulturní středisko rozjelo projekt Živě. „Záznam vystoupení zpěváka Petera Gabriela vidělo třicet diváků, v květnu uvedeme záznam klasického koncertu 
v podání světoznámého orchestru The Philadelphia Orchestra pod vedením dirigenta Yannicka Nézet-Séguina," řekl Fojtík.

Další dramaturgickou novinkou je Filmjukebox, který umožňuje divákům podílet se na programu kina. Na speciálně vytvořených webových stránkách mají diváci možnost sami rozhodnout, jaký film chtějí zhlédnout. Nabídky jsou koncipovány na základě jednotného tématu 
a v duchu „vyhraje ten nejlepší". Na webových stránkách www.filmjukebox.cz probíhalo v dubnu první hlasování v tematickém bloku Český smích aneb Podoby humoru. „Vybírat se mohlo z klasických i novodobých filmových komedií. Zvítězil snímek Bohdana Slámy Čtyři slunce. Promítat se bude 18. května," informoval místostarosta.

Návštěvníci kina také mohou od prosince využít nabídku občerstvení v kiosku ve vstupní hale. V plánu je postupné přetvoření foyer do podoby blízké útulné kinokavárně.

Digitalizace kina nepřinesla jen lepší a technicky kvalitnější program, ale také zvýšení vstupného. Podle Fojtíka určuje cenu vstupného distributor. „Výsledná cena pro diváka je souhrnem minimální ceny určené distributorem, 
k níž se přičte jedna koruna jako povinný poplatek Fondu kinematografie," dodal Fojtík.