Deváté Hrabalovo Kersko, vaření pravěké polévky, brazilské rytmy. To a mnoho dalšího si zájemci mohou vybrat z bohatého programu víkendových akcí.

První muzejní noc začíná dnes na třech místech
Vaření pravěké polévky, poznávání historických předmětů či zvuků přírody. To je na programu první muzejní noci, kterou dnes pořádá Polabské muzeum, a to jak v Poděbradech, tak i v Nymburce nebo Lysé nad Labem. V Nymburce se příchozí mohou těšit na film o Bohumilu Hrabalovi, v Lysé nebude chybět promítání fotodokumentace z badatelských cest Bedřicha Hrozného. Muzejní noc začíná v 19, v Lysé v 18 hodin.

NYMBURK

Brazilské rytmy v Panoramě
Na koncert skupiny Donna Mama, která hraje latinské rytmy, mohou zájemci vyrazit už dnes od 19 hodin do penzionu Panorama. Organizátoři slibují taneční atmosféru ve víru brazilských rytmů.

KERSKO

Hrabalovo Kersko
Již podeváté mohou příznivci spisovatele Bohumila Hrabala vyrazit na výlet po místech, která měl Hrabal rád. Hlavní program začíná zítra od 13 hodin na zahradě Lesního ateliéru Kuba. Mezi hosty se představí držitel Českého lva za film Obsluhoval jsem anglického krále, kameraman Jaromír Šofr, scénárista a dramaturg Kristián Suda nebo herec Pavel Nový.

PODĚBRADY

Jarní fichtlení už potřetí
Volba nejhezčího stroje, nejstylovějšího oblečení a spanilá jízda, ale i další program čeká na účastníky a přihlížející třetího jarního fichtlení. To vypukne zítra u restaurace Na Jízdárně.

Vyhlásí Miss Polabí
V divadle Na Kovárně se zítra koná finále Miss Polabí. Záčátek je v 15 hodin. Programem bude provázet Vladimír Kryštof Maliňák a Tereza Horčičková. Vystoupí klub Capoeira, miss Pečecka 2006 a chybět nebude ani módní přehlídka.

LYSÁ NAD LABEM

Vernisáž výstavy Lysecka Na vernisáž výstavy olejomaleb Heleny Grocholové mohou zájemci vyrazit zítra v 16 hodin do muzea Bedřicha Hrozného.

Hasičská soutěž O pohár starosty města budou zítra od 10 hodin soutěžit hasiči v Zámeckém parku.

MILOVICE

Poznávací pochod Milovicemi Na druhý ročník poznávacího pochodu městem se mohou vydat pěší i cyklisté už zítra. Pro cyklisty výlet začíná mezi 10 a 10.30 u kostela sv. Kateřiny, pro pěší mezi 12 a 14 hodinou u kostela či u mateřské školy Sluníčko.

MĚSTEC KRÁLOVÉ

Na kole Hrr na Tábor! V neděli v 9.15 startuje na zahradě u Staré pošty nultý ročník cykloturistické jízdy Hrr na Tábor! Připraveny jsou tři trasy, nejdelší devadesátikilometrová protíná podkrkonošský Tábor. Nejkratší vede do Rožďalovic a zpátky.

SADSKÁ

Oslaví rok života
Chcete vědět, jak to všechno začalo? Proč, kdy a jak vzniklo občanské sdružení ŽIVOT JE HRA a co je jeho cílem? Rok života oslaví dnes v 17 hodin v prostorách kina. Chybět nebude ohlédnutí za akcemi ve fotografiích a článcích z kroniky nebo vystoupení dětí i dospělých z pravidelných kurzů.

LIBÁŇ

Ebenové zahrají už zítra
Ojedinělý koncert bratří Ebenů, nazvaný Já na tom dělám, se koná zítra v Domě kultury v Libáni u Jičína v rámci festivalu Libáňský hudební máj.