Semice

Už po osmnácté se na příjemném kolbišti Pod Hůrou uskuteční v sobotu 19. srpna tradiční závod koňských spřežení pod názvem Semické derby. Program začíná v 10 hodin dopoledne. Milovníci jezdeckého umění uvidí řadu zajímavých disciplín, například vozatajské hobby parkury, ukázky práce s koňmi ze země i sedla, nebudou chybět ani skokové hobby parkury stupně Z. „Nejprve se pojedou dopoledne takové hobby závody. Ti, kteří jezdí celou sezonu jako přísedící, budou kočírovat, a ti hlavní budou protentokrát přísedící,“ vysvětluje princip netradiční soutěže jeden z organizátorů Jaroslav Jandl. Odpoledne se už bude závodit naostro. Představí se jedno, dvou a čtyřspřeží. Připraven je i doprovodný program jak pro dospělé, tak i pro děti. Ty tradičně láká pohled na malá čtyřspřeží poníků. Občerstvení i parkování je zajištěno pro návštěvníky i účastníky.

Kouřim

Národopisný pořad Dožínky se koná v sobotu od 10 do 18 hodin v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. Připomene zvyky spojené s ukončením žní. V 11, 14 a 16 hodin projde areálem dožínkový průvod, návštěvníci uvidí nejen spoustu zvyků, alei tradičních řemesel.

Sedmihorky

Legendární zpěvačka Marie Rottrová za doprovodu skupiny NEŘEŽ vystoupí již dnes od 20 hodin na tradičním festivalu Sedmihorské léto. Zaznít by měly písně jako Řeka lásky, Kůň bílý, Lásko, voníš deštěm, Markétka, Měli jsme se potkat dřív a další hity.

Sadská

Další ročník hudebního festivalu Rock Of Sadská, který se koná v blízkosti krásného jezera v Sadské a který patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející letní festivaly u nás, startuje v pátek 18. srpna v 17 hodin, v sobotu 19. srpna pokračuje od 12 hodin až do nedělního rána. Program nabízí mnoho hudebních taháků, každý fanoušek řízné rockové hudby si tam jistě najde to svoje. V pátek se jako první objeví na scéně Zakázaný ovoce a pak v hodinových intervalech budou následovat Limetal, Root, Doga, Parasite Inc., Hand Grenade, Harlej, Debustrol a Booters. V sobotu zahájí Backfist a pokračují Horrible Creatures, Streetmachine, Roxor, Dymytry, Fleshless, Voice Of Ruin, Trautenberk, X-Core, Pro-Pain, Ost+Front, Arakain a Pearly Seconds. V rozlehlém areálu budou mít návštěvníci dostatek prostoru, pivo si dají bez front a v případě, že si budou chtít odpočinout, můžou si skočit do blízkého jezera.

Sokoleč

Sokolečská lávka bude už druhý rok zdrojem zábavy pro všechny, kdo mají rádi vodu. V sobotu v 10 hodin začíná program na místním koupališti ukázkou hasičských závodů. Začátek hlavních závodů s překvapením je ve 14 hodin, v pěně se bude řádit v 16.30.

Svijany

Pivo poteče proudem již tuto sobotu od 13 hodin na Svijanském pivobraní. Atrakce pro malé děti zdarma, přehlídka hudebních skupin, celý sortiment pivovaru Svijany, lidová zábava a příjemné posezení čeká na návštěvníky sportovního hřiště ve Svijanech.

Přerov n. Labem

Sedmdesát jízdních kol a šedesát motocyklů českých i světových značek s řadou unikátů je k vidění v přerovském muzeu Moto & Velo. Návštěvníky potěší též řada dobových doplňků, zvonky, pumpičky a další. Otevřeno je od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.

Kostomlaty n. L.

Kostomlatský klub českých turistů pořádá ve spolupráci s obcí Kostomlaty v sobotu 19. srpna 1. ročník turistického pochodu Letním Polabím. Turisté si mohou zvolit jednu ze tří různě dlouhých tras. Prezentace pro trasu A 15 km je v Nymburce na vlakovém nádraží od 8 do 10 hodin, pro trasu B 25 km na nádraží Českých drah v Sadské mezi 7. a 9. hodinou a pro trasu C 35 km na nádraží v Libici nad Cidlinou v době od 6.30 do 8.40 hodin. Všechny trasy končí v restauraci Na Place v Kostomlatech do 18 hodin. Účastníci si odnesou jako odměnu pamětní list a razítko pochodu.

Kersko

Výstava obrazů a ilustrací výtvarníka Václava Junka, který je podepsaný pod dosud nejslavnějším českým slabikářem i pod ilustracemi Rychlých šípů, je k vidění v Lesním ateliéru Kuba. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Výstava potrvá do konce srpna.

Vestec

Tradiční noční požární útoky pořádají vestečtí hasiči v sobotu 19. srpna. Prezentace závodníků se uskuteční od 18 hodin, požární útoky pak začnou kolem 21. hodiny. Družstva absolvují dva požární útoky, z nichž se bude počítat ten rychlejší. Závodit budou ženy a muži.

Sychrov

Na zámku Sychrov se tuto sobotu 19. srpna pořádá od 12. hodin 17. ročník tradičních skotských her, jenž se řadí mezi jedny z největších v Evropě. Nebudou chybět ani tance, které jsou nedílnou součástí skotské kultury. Návštěvníci si budou moci během připraveného programu na taneční scéně některé z tradičních tanců dokonce vyzkoušet. K poslechu a tanci bude samozřejmě hrát pravá irská a skotská muzika, a to v tradičním i moderním podání. Na hlavní scéně vystoupí například Alison, Jolly Buskers, Happy to Meet, Isara, Dosca Vintage Wine, Radim Zenkl Trio a spousta dalších. Na centrální ose parku potom proběhnou tradiční skotské težkoatletické soutěže. Návštěvníci skotských her se samozřejmě mohou těšit na ochutnávku skotské whisky ve Whisky stanu. Připraveny budou i hry pro děti, golf, historické a sokolnické ukázky.

Nymburk

Závody paddleboardů se konají v sobotu od 9.30 hodin v areálu Veslák. Přihlásit se může každý zájemce z řad veřejnosti. Jednotlivci pojedou dvakrát 250 metrů v kategorii ženy i muži. Závodit se bude na dráze ve tvaru osmičky, vždy tři jezdci proti sobě.

Lysá nad Labem

Letňák Fest startuje v letním kině tuto sobotu v 15 hodin. Na scéně se vystřídá řada zajímavých hudebních formací, počínaje Huafi, přes Gangsta ska, Pankix, Dirty Blondes, Who Killed Roses, Lety mimo, Fast Food Orchestra až po Hard to Frame v 23.30 hodin.

Rožďalovice

Místní chovatelé připravili na sobotu 24. výstavu drobného zvířectva. Uskuteční se v areálu Spolkového domu od 8 do 17 hodin. Výstava králíků, slepic, holubů a jiného drobného domácího zvířectva je prodejní. Součástí bude tombola, živá hudba i občerstvení.

Písty

Na Pístecký country slet, který se koná v sobotu od 14 hodin, přilákali pořadatelé jednu z největších hvězd folku a country muziky, kapelu Kamelot s Romanem Horkým. Posluchači se mohou těšit i na místní kapely Pístgrás, Flexiband, Pavučinu a další.

Městec Králové

V Městci se plave o rekord! Na městském koupališti bude od pátku 18. do neděle 20. srpna probíhat Plavecká štafeta 2017. Jejím cílem je pokoření rekordu z roku 2007, který registruje agentura Dobrý den z Pelhřimova. Všichni, kdo přijdou povzbudit sportovce, se mohou těšit na bohatý doprovodný program zahrnující například tombolu, simulátor nárazu, lety vrtulníkem, karikaturistu, pole dance nebo Láďu Hrušku a samozřejmě spoustu dobré muziky: Band-A-Ska, DJ Majký, BG Korpus, Alchymie, Crossband, Bubble fotbal, Wild Sticks. Začátek je naplánovaný na 12 hodin.