Milovice

Největší drum and bassový festival na světě Let It Roll Open Air se koná na letišti od čtvrtka 3. srpna do soboty 5. srpna a fanoušci se mají na co těšit. Na devíti pódiích se během tří dnů vystřídá více než 250 zahraničních a tuzemských interpretů. Let It Roll slaví desáté výročí. Pro tuto příležitost je připravená řada zážitků, které by si návštěvníci neměli nechat ujít. Patří k nim například česká premiéra London Elektricity Big Bandu a jump-upového projektu Sasasas, dále novinka v podobě bezkontaktních náramků, které návštěvníci dostanou výměnou za vstupenky. Bude možné jimi platit u všech stánků, dobíjení v areálu je zajištěno. Pro ty, kdo se chtějí po ránu protáhnout, je poprvé na festivalu připravena jóga. Fanoušci budou mít příležitost pohovořit se svými oblíbenými umělci v základně BEC tent. Obyvatele Milovic jistě potěší, že budou mít po předložení občanky zvýhodněné vstupné.

Nymburk

Shakespearovu hru o nejslavnějších milencích světa Romeo a Julie představí ve středu 2. srpna pražská umělecká skupina OLDstars. V rámci svého srpnového turné přiveze vlastní verzi Shakespearovy hry postavenou na moderním překladu našeho předního anglisty Martina Hilského. Plenérová inscenace pražského souboru je současným pohledem na tragické vyvrcholení osudového vztahu, v němž Romeo je puberťák, který má problémy, stejně jako každý v jeho věku. Zajímá se víc o holky než o školu, s rodiči víc bojuje, než žije. Jeho důvěrníkem je kněz Vavřinec, který má dokonalý plán… Hrají Samuel Toman, Anežka Šťastná, Karolína Vaňková, Kateřina Humhalová, Tomáš Weisser, Petr Šedivý, Ondřej Kulhavý, Antonín Brukner nebo Petr Smyczek a další. Šedesátiminutové představení začíná ve 21 hodin v parku Pod Hradbami. V případě deštivého počasí se přesouvá do kaple sv. Jana Nepomuckého.

Nymburk

Vernisáž v kapli sv. Jana Nepomuckého zahájí v pondělí 31. srpna v 18 hodin výstavu Terapie malbou autorky Petry Veselé. Její obrazy jsou barevné, hravé a optimistické, témata všední i s nádechem exotiky. Mladé dámě s hendikepem ukázala právě olejomalba, jak dál.

Loučeň

Čtvrtý rok prázdnin na stezce Lesní moudrosti je název zábavné akce pro děti i rodiče, která se koná v sobotu 29. července od 15.30 na hřišti u zámku. Na účastníky čekají kromě řady tvůrčích aktivit také projížďky vojenskou technikou, speciality šéfkuchaře i kulinářská soutěž rodin.

Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec se bude v sobotu a v neděli hemžit princeznami, rytíři a loupežníky. Vždy od 10 do 16.30 hodin se tam odehrává dětský víkend, jehož součástí jsou šermířská a taneční vystoupení, máčení nepoctivého pekaře nebo pohádky.

Poděbrady

Nestárnoucí hity kapely Katapult si budou moci fanoušci poslechnout v amfiteátru Na Střelnici v Poděbradech v sobotu. Začátek akce je naplánovaný na 20 hodin. Program se všemi hity z historie kapely trvá více než tři hodiny.

Opolany

V Obecní restauraci oslaví zájemci polovinu letních prázdnin s cimbálovkou. Mohou přijít jen posedět u vínečka nebo si zatančit a zazpívat nejhezčí české a moravské lidovky. Venkovní posezení se bude konat v případě pěkného počasí v sobotu 29. července od 18 hodin.

Nymburk

Momentky z Hrabalovy galaxie se nazývá výstava, která probíhá ve sladovně Postřižinského pivovaru. Za její proměnou v galerii s artefakty připomínajícími slavného spisovatele stojí maďarští obdivovatelé Hrabala. Výstavu je možné navštívit od pondělí do neděle od 10 do 16 hodin.

Žehuň

Už potřetí se v Žehuni uskuteční celorepublikový sjezd rodu Steklých. Brány areálu kostela sv. Gotharda se otevřou v sobotu 29. července v 10 hodin, kdy sjezd zahájí zvon Gothard.

V rámci akce bude zpřístupněn celý areál včetně barokní kostnice.

Český Brod

Sedm prázdninových čtení v českobrodské knihovně pokračuje. Konají se vždy ve středu, to nejbližší je naplánované na 2. srpna. Přijít mohou všechny děti, které by se doma nudily. Další čtení se uskuteční 9. srpna, 16. srpna a 23. srpna.

Přerov nad Labem

Kroniku 50 let skanzenu doplňuje výstava s názvem Tak se žilo před padesáti lety aneb To jsme měli a vyhodili. Ve velkém sále bednárny najdou návštěvníci byt typický pro dobu před 50 lety včetně souboru věcí denní potřeby. Otevřeno je mimo pondělí od 9 do 17 hodin do 31. srpna.

Sedmihorky

Koncert legendy české pop music Václava Neckáře a jeho kapely Bacily bude významnou událostí Sedmihorského léta, které ještě podtrhne smyčcové kvarteto. Dnes večer zazní jak písně z posledního alba Mezi svými, tak další známé a populární písně. Koncert začíná ve 20 hodin.

Loučeň

Na zámku začíná 1. srpna České pohádkové léto, které potrvá celý měsíc. Na návštěvníky tam čekají oblíbené pohádkové postavičky, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka a další. Děti se setkají s pohádkovými hrdiny, budou plnit soutěžní úkoly a nemine je odměna.

Kouřim

Výrobce dřevěných hraček se tentokrát představí v rámci Řemeslného pohádkového léta v kouřimském skanzenu. Program je naplánovaný na sobotu od 10 do 17 hodin a užijí si jej zejména děti. Dřevěnou hračku si mohou zkusit vyrobit.

Nymburk

Mrazivé prázdniny aneb zimu v létě mohou zažít děti v městské knihovně. V rámci prázdninového programu zaměřeného na zimní radovánky a vše, co k zimě patří, mohou tvořit, luštit, číst i hrát si. Na konci prázdnin čeká účastníky odměna. Otevřeno je ve všedních dnech vyjma středy.

Kersko

Výstava obrazů a ilustrací výtvarníka Václava Junka, který je podepsaný pod dosud nejslavnějším českým slabikářem i pod ilustracemi Rychlých šípů, je k vidění v Lesním ateliéru Kuba. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Výstava potrvá do konce srpna.

Hrubý Jeseník

Rozhledna Romanka je otevřená o prázdninách denně od 10 do 13 hodin a od 14 do 17 hodin. Je postavená na umělém pahorku, má trojúhelníkový půdorys a několik vyhlídkových plošin. Na horní plošinu ve výšce 26 metrů vede 116 roštových schodů.

Nymburk

Obrazy Aleny Veselé jsou ke zhlédnutí v městské knihovně v rámci otevírací doby. Výstava nazvaná Natura 2017 prezentuje tvorbu nymburské rodačky, žijící v současné době v Říčanech, která se zaměřuje na nekonečné bohatství přírody.