Poděbrady

Hudební přehlídka Barvy léta zavítá do Poděbrad tento víkend už po šestnácté. Začíná v areálu Jezera již v pátek 14. července a je dvoudenní. Posluchači se mohou těšit na Horkýže Slíže, Vypsanou Fixu, Xindla X, Václava Neckáře, SPS, Harlej, E!E, Imodium, Lety Mimo, Cirkus Brothers, Pankix, VHS a další kapely. Připraven je i bohatý doprovodný program. Pro posluchače z větší dálky je možnost stanování v přilehlém stanovém městečku a to zcela zdarma. Chybět nebudou každoroční stálice Tři sestry, které zde oslaví své narozeniny. Kromě hudby čeká návštěvníky dětský koutek, oddychová zóna s čajovnou, hrací zóna, stánek s reklamními předměty kapel a nespočet dalších stánků.

Městec Králové

Na hřišti se bude celý víkend slavit 95 let existence fotbalu ve městě. V sobotu od 15 hodin se utká tým slovenské ligy Šport Podbrezová s reprezentací Bahrajnu. V neděli dorazí stará garda Sparty v čele s gólmanem Blažkem a od 16 hodin změří síly s místními fotbalisty.

Poděbrady

V Polabském muzeu v Poděbradech je k vidění výstava fotografií Romana Zuzáka Noční Praha. Autor fotografií představuje působivou atmosféru nočních staropražských uliček, náměstíček a zákoutí. Snímky si lze prohlédnout mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Kolín

Kolínská řepařská drážka nabízí v sobotu 15. července a v neděli 16. července parní provoz. Vyjíždí se vždy v 9.45, 11.00, 12.15, 13.30, 14.45 a 16.00. Příchozím hostům je v nádražním areálu k dispozici dětské hřiště s trampolínou.

Poděbrady

Ekocentrum Huslík připravilo program nazvaný Setkání s přírodou Přírodní repelent. V úterý 18. července od 17.30. „Společně budeme vařit, ochutnávat a zkoušet to, co příroda nabízí,“ uvedla Marta Bryndová.

Rožďalovice

Muzeum klasického knihařství pořádá v sobotu 15. července tvořivou dílnu. Účastníci si zkusí knihařskou techniku barvení papíru, výsledky použijí na potažení desek vlastnoručně svázaného zápisníčku. Na jednoduchém příkladu se tak seznámí se základy ruční vazby knihy.

Kolín

Staré Lázně Kolín zvou na letní melounovou party, která se koná v pátek 14. července. Hraje DJ Toi. Tématické letní párty pokračují v sobotu, kdy vypukne Tropická párty. Chybět nebudou palmy, bambusy, zeleň ani papoušci.

Pečky

Podlipanský motoráček jezdí v mikroregionu Podlipansko mezi Pečkami, Kouřimí, Zásmuky a Bečváry každou sobotu a neděli. Jinak tomu nebude ani tento víkend. Motoráček cestující sveze i na trati Bečváry Zásmuky Bošice, kde se nejezdí od roku 2006.

Nymburk

Na zahradě Šafaříkova mlýna se v pátek 14. července uskuteční koncert kapely Masový Hrach, což je odnož slavnějších Děda Mládek Illegal Band. Dále vystoupí kapela Los Péros. Program startuje v 19 hodin. Na 22. hodinu je přichystán GruppenSpiel.

Kersko

Obrazy a ilustrace Václava Junka, autora jednoho z nejoblíbenějších československých slabikářů a ilustrátora slavných Rychlých šípů, vystavuje do 31. srpna Lesní ateliér Kuba. Většina lidí si vybaví autora slabikáře jako jednu z postav v Hrabalových Slavnostech sněženek.

Svatý Mikuláš

Na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši se konají speciální prohlídky s duchem Rudlou. Prohlídky probíhají v měsíci červenci a srpnu každý pátek, sobotu a neděli v 10.10, 12.10, 14.10 a 15.50 hodin. Zájemci se mohou přijet na prohlídku podívat rovněž o tomto víkendu.

Mladá Boleslav

O víkendu se v kynologickém areálu na Krásné louce u řeky Jizery koná Česká národní výstava psů všech psích plemen. V obou dnech bude hlavní program zahájen v 9 hodin a psi si z této události mohou odnést titul Národní vítěz.

Lysá nad Labem

Jednu z nejoblíbenějších výstav v roce přichystalo Výstaviště Lysá nad Labem. Koná se už od čtvrtka 13. a trvá do neděle 16. července. Má název Květy a představuje se na ní přes dvě stovky vystavovatelů z České republiky, kteří návštěvníkům nabídnou nejen nepřeberné množství květin, ale také zahrádkářské potřeby a různé rady k inspiraci. Hlavním tématem letošní výstavy je Kousek ráje. V hala B budou už tradičně vystavovat pěstitelé Českého zahrádkářského svazu. Souběžně s Květy se také uskuteční Festival věštění s přednáškami a semináři. Zájemci si budou moci nechat vyložit svoji budoucnost z tarotových karet.

Nymburk

Výstava obrazů Aleny Veselé s názvem Natura 2017 je ke zhlédnutí v nymburské městské knihovně v rámci otevírací doby. Výstava prezentuje tvorbu nymburské rodačky, kterou mnozí znají pod rodným jménem Alena Rohanová. Výtvarnice žije a pracuje v současné době v Říčanech.