Sadská

Kulturní a informační centrum zve v úterý 6. února od 17 hodin na zábavnou show s písničkami a vyprávěním nazvanou On má jinou! Vystoupí tam spisovatelka a scénáristka Kateřina Tomanová a herec a zpěvák Jaroslav Beneš.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete vTipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Nymburk

Nymburské kulturní centrum zve v pátek 2. února od 18 hodin na autorské čtení pro celé rodiny. Svou druhou knihu nazvanou Tajemství kouzelného pírka představí autor, ornitolog, veterinář, cestovatel, horolezec a fotograf Vladimír Šoltys. Kniha vypráví o malé holčičce Vlaďce, která jednoho dne objeví kouzelné pírko. Co se asi přihodí v muzeu, kde na svou proměnu čekají ptačí cestovatelé z celého světa? Vlaďka nejdříve nevěří vlastním očím. Ale když si vyslechne všechny ty neuvěřitelné příběhy a zjistí, že ředitel má za úkol otevřít novou sbírku, odhodlává se k činu. V muzeu se totiž dějí opravdu prapodivné věci. Součástí večera bude i otevření výstavy fotografií Vladimíra Šoltyse ve foyer kina. Fotograf se mimo jiné věnuje výzkumu ptáků v Ptačí oblasti Rožďalovické rybníky na pomezí Nymburska a Jičínska. Výstava bude otevřena až do 18. února, vždy hodinu před představením.

Poděbrady

Přes 45 filmových projekcí, přednášek, workshopů a diskusních setkání úzce spjatých s životním prostředím nabídne Středočeský ekofestival, který se koná od soboty 3. února do středy 7. února v Poděbradech. Veřejnost i školy mohou vidět filmové projekce a poslechnout si řadu přednášek. O víkendu festival doplní workshopy a program pro děti. Zařadí se tak mezi největší české regionální festivaly s ekologickou tématikou. První ročník ekofestivalu se zaměřuje na vztah člověka k životnímu prostředí v několika okruzích, odpovědná spotřeba, zero waste (život bez odpadů), udržitelný způsob zemědělství, klimatické změny, zdravá krajina a ztráta biodiverzity. Promítání a besedy se odehrají především v poděbradském kině a v aule na zámku. Program si připravila také městská knihovna, kavárna Kafíčko nebo muzeum. Vstup na program festivalu je zdarma.

Poděbrady

Ekocentrum Huslík připomene svátek Hromnic, Den keltské bohyně Brigity a staroslovanského boha Peruna. Oslava proběhne v souladu se starými a dávno zapomenutými zvyky v pátek 2. února od 17 hodin v prostorách ekocentra.

Kersko

Lesní ateliér Kuba v Kersku zve na rodinnou výstavu obrazů, maleb na hedvábí a poezie nazvanou Grimmichovi – Mezi Smradlákem a Chobotem. Smradlák se říká strouze přitékající ze Sadské do Kerska a V Chobotě zase části kerského lesa. Výstavaz tvorby rodiny Grimmichových, která žije v Kersku, začíná v sobotu 3. února a potrvá do neděle 18. března. Setkání s autory se v ateliéru koná v sobotu 24. února od 14 hodin. Lesní ateliér Kuba je otevřen denně kromě pondělí mezi desátou a sedmnáctou hodinou.

Opolánky

O víkendu začínají první tolik očekávané masopustní průvody letošního roku. Masopustní průvod obcí pořádá také Sbor dobrovolných hasičů v Opolánkách. Tradiční a velmi oblíbená lidová slavnost zahajující půst před Velikonocemi se tam koná v sobotu 3. února. Sraz všech masopustních maškar je v poledne před místním hostincem. Společně s kapelou se pak masky vydají za všeobecného veselí na tradiční obchůzku Opolánek. „Pro všechny příchozí je na závěr připraveno překvapení,“ vzkazují pořadatelé masopustu.

Lysá nad Labem

Město zve na výstaviště na městský ples. K tanci a poslechu hraje kapela Conto a vystoupí také Olga Lounová. Program proloží řada zajímavých vystoupení. Večerem provede moderátor Jan Burda. Ples se koná v pátek 2. února od 20 hodin.