Milovice

Základní škola T.G. Masaryka pořádá v sobotu 27. ledna od 20 hodin v Kulturním sále v ulici 5. května už devátý učitelský bál. K tanci zahraje skupina Pohoda. Ples není určen jen učitelům či rodičům, ale všem, kdo se chtějí pobavit.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku
Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Lysá nad Labem

Už jedenáctý reprezentační ples pořádá Taneční klub dospělých Lysá nad Labem v sobotu 27. ledna od 19.30 na výstavišti. K tanci zahraje taneční orchestr Echo 91 a předtančí TKG Hlinsko. Nebude chybět bohatá tombola.

Lysá nad Labem

Poupata odkvétají v máji je nový titul divadla Náplavka z Lysé nad Labem. Rodinnou komedii z venkova soubor nadělil svým příznivcům ve své páté divadelní sezóně. Příběh svérázné rodiny, která neplatí daně a žije si po svém až do chvíle, kdy ji navštíví nesmělý úředník z berní kanceláře, na motivy novely H. E. Batese napsal Jan Burda. Autorské představení vychází z osvědčené spolupráce s hudebníkem Vítem Andrštem, který řídí divadelní kapelu, a z originálních výtvarných nápadů Mikuláše Kavana. Hrají Daniela Smutná, Zuzana Burdová, Zuzana Faldusová, Petra Tesařová, Jana Erbenová, Lada Zumrová, Jan Carva, Jan Burda, Hugo Charvát a Jiří Fuchs. Divadlo Náplavka své hry uvádí obvykle v domovském lyském kině, ale s úspěchem vyjíždí i do dalších měst našeho kraje. Tentokrát se ale představí opět v kině v Lysé a to v sobotu 27. ledna od 20 hodin.

Poděbrady

Hru z pera Jordi Galcerána v úpravě Ladislava Langra s názvem GRÖNHOLMOVA METODA uvede poděbradské Divadlo Na Kovárně už tento pátek 26. ledna od 19.30 hodin. Napínavý psychothriller s prvky mrazivé komedie současného španělského dramatika z roku 2004 ukazuje v komorním dramatu, kam až jsou lidé schopni zajít v touze získat výtečně placené místo. Jak jsou ochotni se sebou nechat manipulovat s vidinou úspěchu a současně jak příležitost mít moc vede až k hlubokému opovrhování člověkem jako svébytnou osobností. Mrazivý příběh plný neskrývaných emocí ukazuje odcizenost současné doby, ve které se člověk drcen soukolím může velmi snadno stát pokusným králíkem a svádí pak nerovný, zoufalý boj o přežití. Hrají Helena Pěchová, Jana Langrová, Martin Daněk, Martin Kočí a Martin Šípek. Režie a úpravy se chopil Ladislav Langr.

Dvory

Divadelní spolek Vojan zve na komedii Nevěsta k pohledání. Hra vypráví o mladém, ne příliš úspěšném malíři Charlesovi, který je manipulován svojí milenkou do výhodné svatby s nevěstou k pohledání. Pronajme si prostorný byt a reprezentativní obsluhu k očekávané návštěvě bohaté nevěstiny rodiny. K jeho překvapení se ale dostaví trochu naivní venkovská dívka. Malíř začne váhat a postupně se dostane do kolotoče bláznivých situací, jak už to v komediích bývá. Představení zahrají v sobotu 27. ledna od 18 hodin v sokolovně ve Dvorech.

Litol

Další přednáška z cyklu Hudební toulky, zaměřující se na dějiny hudby, spojená s hudebními ukázkami, zazní dnes od 16 hodin v litolské pobočce lyské městské knihovny. Přednáší ředitelka knihovny a hudebnice Jana Bajerová.

Nymburk

Na zajímavou cestopisnou přednášku cestovatelky a průvodkyně Radky Tkáčikové o Srí Lance zve nymburská městská knihovna. Starodávná královská města, buddhismus i hinduismus Tamilů, přírodní krásy, čajové plantáže a sběr čaje, život lidí na plantážích, džungle s bohatou faunou, pobřeží Indického oceánu a různé techniky chytání ryb. O tom všem bude cestovatelka hovořit. Neopomine ani různé zajímavosti ze Srí Lanky a zdejší tradice. Beseda s cestovatelkou se koná v úterý 30. ledna od 17 hodin přímo v městské knihovně.