Lysá nad Labem

Rocková skupina Krausberry zahraje v sobotu 13. ledna ve 20 hodin v kině v Lysé nad Labem v takzvané malé partě. Na kontrabas se představí Jiří Kredba, na kytaru Mário Císař a zazpívá Martin Kraus. Písně tak zazní v komornějším duchu, za menší síly decibelů. Kapela, založená v roce 1984, je klubovou stálicí s téměř třicetiletou tradicí. Skupina se odmlčela v devadesátých letech na pět let, opět se ale vrátila na scénu a koncertuje dodnes. Spíš než natáčení alb se ale věnuje živému hraní, už nyní má naplánované koncerty na celý rok. Se zajímavou historií se pojí i název kapely, který vymyslel tehdejší basista a dnešní folková legenda Zdeněk Vřešťál. Původně to podle něho byla pouhá recese, která vznikla po sedmém pivu a hlavně poté, co byl zpěvák Martin Kraus vyhozen z bluesové kapely Bluesberry. Ale jak už to bývá, z původní recese se nakonec stala realita.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Nymburk

Kavárna U Strejčka zve na tradiční poeticko-hudební večer nazvaný Kýchání do sazí. V sobotu 13. ledna od 19 hodin zazní hudební variace seskupení Souvrať a Tiché lodi, autorské básně i povídky přečtou Monika Hojná, Mirek Salám Jilemnický, Alice Urbancová, Lukáš Trejbal, Renata Bulvová, Lucie Trejbalová a další autoři.

Nymburk

Vynikající americký jazzový pianista, skladatel a aranžér Skip Wilkins zahraje v sobotu 13. ledna od 19 hodin v nymburském kině Sokol. Spolu s ním vystoupí také vokální skupina Bartet, šestice zpěváků pod vedením Barbory Pavlišové, která vznikla z bývalých členů amatérského pěveckého tělesa LSDa z Lomnice.

Sadská

Kulturní a informační centrum zve děti a rodiče na zábavný program nazvaný Cirkus jede. V parketovém sále KIC na Palackého náměstí se v neděli 14. ledna od 16 hodin představí kejklíř, akrobat na chůdách a kouzelník PET. Na programu budou klaunská vystoupení, kouzelnické kousky a triky.

Lysá nad Labem

Již potřinácté budou moci návštěvníci výstaviště spatřit nejrůznější druhy drobných zvířat. Středočeská krajská výstava Náš chovatel 2018 se bude konat v pátek 12. ledna od 11 do 17 hodin a v sobotu 13. ledna od 9 do 16 hodin. „Vystaveno bude více než 2 100 holubů, více než 1 300 králíků a více než 600 kusů vodní i hrabavé drůbeže,“ uvádějí na webových stránkách pořadatelé. Pro chovatele budou připraveny přednášky a poradenské služby, k prodeji budou nejrůznější chovatelské pomůcky, veterinární přípravky a krmiva. Nebude chybět ani řada zajímavostí a lákadel. Například v sobotu návštěvníci uvidí ukázky akrobatických plemen holubů. Rovněž v sobotu se uskuteční i oblíbený celostátní trh zvířat. K prodeji budou králíci, holubi, drůbež, bažanti, exotické ptactvo, papoušci, morčata a ostatní hlodavci, další drobní savci, akvarijní ryby, teraristika nebo bezobratlí.

Libice n. C.

Na jevišti místního kulturního domu se představí Divadelní spolek Václav z Václavova u Zábřehu. Divákům nabídne komorní příběh, který finský dramatik Bengt Ahlorfs nazval Poslední doutník. Komedie dokládá, že láska kvete v každém věku. Představení se uskuteční v sobotu 13. ledna od 18 hodin.