Poděbrady

Běhat o Silvestru budou také v Poděbradech. Silvestrovský lázeňský běh startuje na kolonádě 31. prosince v 9.30 hodin. Všichni účastníci obdrží památeční medaile a první tři závodníci navíc zajímavé ceny. Ženy a muži poběží zvlášť. Nebude chybět ani kategorie veteránů. Akci pořádá radnice a společnost Poděbradská sportovní.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Čelákovice

Městské muzeum v Čelákovicích zve 28. prosince od 19 do 20.30 hodin na Vánoční recitál. Účinkuje sólistka Národního divadla, mezzosopranistka Stanislava Jirků a občanka Čelákovic a profesorka Pražské konzervatoře, klavíristka Lenka Navrátilová. Hlavním pořadatelem koncertu je Spolek přátel čelákovického muzea.

Dobšice

Zájmové sdružení Dobšané zve na Novoroční výstup na Holý vrch. Sraz turistů je 1. ledna v 15 hodin na zmíněném kopci, je nutno jít po zeleném přechodu přes dálnici směrem na Dománovice. „Do batůžku si sebou vezměte špekáčky, polínka na ohníček, něco na zahřátí a také dobrou náladu,“ vzkazují pořadatelé.

Lysá nad Labem

Poslední den v roce si v Lysé tradičně dávají dostaveníčko běžci, kterým nevadí mrazivé počasí. Využívají akci pořádanou Tělocvičnou jednotou Sokol jako rozloučení se sportovní sezonou. Závod, který začíná a končí před radnicí, vede postranními uličkami po asfaltu a částečně dlažbě. Prezence začíná v sokolovně už od 9.45 hodin.

Nymbursko

Novoroční ohňostroje chystají města na Nymbursku tradičně až 1. ledna v pozdních odpoledních hodinách, aby se z nich mohli těšit i ti nejmenší, kteří silvestrovskou půlnoc obvykle zaspí. V Nymburce ohňostroj odpálí v 18 hodin z parku Na Ostrově, v Lysé nad Labem tradiční novoroční ohňostroj spustí o půl hodiny později od 18.30 hodin z louky za zámeckou zdí u takzvaných černých vrat. Pyromuzikální show s hudebním doprovodem slibují v sousedních Milovicích na Hakenově stadionu. Startuje v 18 hodin s tím, že oznamovací salvy zazní už deset minut předem. Přestože v Poděbradech chystají tradiční ohňostroj už o Silvestru 31. prosince o půlnoci na lázeňské kolonádě, hlavně rodiny s dětmi se mohou těšit také na Nový rok, kdy další ohňostroj odpálí z ostrova. Ohňostroje chystají také v menších městech a vesnicích. Například v Žehuni slavnost začne 31. prosince ve 20 hodin na hrázi rybníka.

Loučeň

Na zámku Loučeň začnou silvestrovské oslavy už v jednu hodinu odpoledne, aby i malé děti slavily poslední den roku v plné síle. Na nádvoří bude probíhat speciální program, inspirovaný dálnými kraji. Prvním místem na Zemi, kam přichází Nový rok, je tichomořské souostroví Kiribati. Děti navštíví toto souostroví skládající z několika desítek atolů s nádhernými korálovými útesy. Poté se přenesou o tisíce kilometrů dále na sever do mrazivých a pustých končin dálněvýchodního Ruska, kde průměrná zimní teplota dosahuje k minus 50 stupňům Celsia. A v 15 hodin už budou na druhém konci světa v australském Sydney. Na nádvoří se objeví i Bílá paní v roli hostitelky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také vánočně vyzdobené síně. I letos budou mít možnost okusit kuchařské experimenty zámecké kuchařky Aninky. Zámek bude otevřen přibližně do půl čtvrté odpoledne.