Nymburk

Vánoční atmosféra přichází také do Modelového kolejiště v Nymburce – Drahelicích. V sobotu 16. prosince od 10 do 17 hodin bude připravena spousta kreativních dílniček a voňavých dobrůtek. Kromě toho, že si děti prohlédnou vláčky, si budou moci také udělat výrobek z pedigu, korálků, obrázek z písků nebo si vymalovat hliněný zápich.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Lysá nad Labem

Smíšený pěvecký sbor P. S. pro radost zve na svůj vánoční koncert 17. prosince od 17 hodin v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Lysé nad Labem. Na koncertě zazní světové vánoční koledy pro smíšený sbor a orchestr a také sborové písně. Diriguje Marie Sommerová, skladatelka a učitelka hudby z Lysé nad Labem.

Nymburk

Tradiční vánoční koncert skupiny Crossband se chystá na pátek 15. prosince od 19.30 hodin na malé scéně Hálkova městského divadla. Pak v sobotu 16. prosince v 17 hodin zve kapela Crossband na rodinný koncert, kterého se mohou zúčastnit také rodiče s dětmi a nemusí přitom řešit večerní hlídání pro své ratolesti.

Kněžice

Sváteční atmosféra zavládne také v Kněžicích. Nadcházející neděli 17. prosince budou od 14 hodin na místní faře připraveny vánoční dílničky pro děti. Od 16 hodin pak začne v kostele svatého Petra a Pavla koncert, na kterém vystoupí sbor Cantus Feminae. Připraven bude i svařák na zahřátí. Akci pořádá místní obecní úřad.

Velenice

Hradecké komorní tucteto se sbormistrem Tomášem Vespalcem vystoupí v evangelickém tolerančním kostele ve Velenicích. Adventní koncert se koná v sobotu 16. prosince od 16 hodin. Kromě tradiční starší hudby duchovní či českých a slovenských koled nebudou chybět ani vánoční spirituály a něco málo z populární hudby.

Kersko

Ateliér Kuba v srdci Kerska zve v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin své příznivce na Plackovánky Jany Padrtové. Děti i dospělí si budou moci vyrobit drobné vánoční dárečky – originální placky se špendlíkem, magnety nebo zrcátka. Od 17 hodin bude při svíčkách povídat spisovatelka Zuzana Maléřová. Představí knižní novinku – rozhlasový zpovědník O květině. Jak vzniká tradiční technikou paličkovaní krajka předvede v neděli 17. prosince od 10 do 17 hodin Gabriela Kloubcová.

Nymburk

Vánoční koledy v podání skautského střediska Modrá flotila zazní ve středu 20. prosince od 17.30 hodin v kapli sv. Jana Nepomuckého v Nymburce. Kromě poslechu vánočních koled si zájemci budou moci odnést také Betlémské světlo, které do Nymburka dorazí už v neděli 17. prosince. Kdo by ho chtěl mít doma dřív, může se dohodnout po telefonu (737 949 632). Jinak bude k dispozici na vánočním zpívání a následně v Mezinárodním skautském středisku Tortuga až do 20 hodin.

Milovice

A na vánoční svátky se těší také v Milovicích. V pátek 15. prosince se atrium radnice rozezní adventním koncertem. Od 17 hodin vystoupí dětský sbor ZUŠ Lysá nad Labem AMA Musica a od 18 hodin pak ženský pěvecký sbor ZUŠ Lysá QuantumTet. Nebudou chybět ani prodejní stánky se svařákem, teplým čajem a cukrovím.

Rožďalovice

Legendární hudební seskupení Spirituál kvintet se představí v barokním kostele svatého Havla v Rožďalovicích v neděli 17. prosince. Kapela vznikla v roce 1960, má tedy za sebou neuvěřitelnou historii. V novém roce vstoupí již do své 58. sezony. „Snažíme se, abychom nežili z podstaty a donekonečna neomílali písničky, které se líbily kdysi,” uvádějí Spirituálové na svých stránkách. Takže se jejich příznivci mohou těšit i na písně nové, méně známé. Výtěžek z koncertu bude věnován organizaci Centrum Paraple, společnosti, jenž pomáhá už 20 let po celé České republice lidem s poškozením míchy, kteří skončili na vozíku. Koncert v krásném barokním kostele se dvěma impozantními věžemi začíná v 18 hodin. Vstupenky je možné koupit v předprodeji na obecním úřadě.

Opolany

Ve zdejším evangelickém kostele se uskuteční v neděli 17. prosince Adventní koncert. Program zahájí v 17 hodin vystoupení dětí z opolanské mateřské školy. Dále se představí Dechový kvintet Miroslava Škalouda, zpěvačka Sára a na fujaru zahraje Lubomír Demoč. K dispozici budou teplé nápoje na zahřátí. Výtěžek z této hudební akce bude věnován spolku pro pomoc dětem s hematologickým nebo onkologickým onemocněním HAIMA.CZ, který vznikl při Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol.

Poděbrady

Legendární českou pohádku pro malé i velké Hrátky s čertem uvede v neděli 17. prosince od 15 hodin Divadlo Na Kovárně. Statečný Martin Kabát, prohnaný Dr. Solfernus, umanutá Káča, drzá princezna Dišperanda… ti všichni se těší na děti i jejich rodiče v obnovené premiéře Divadelního spolku Jiří. Martina Kabáta, zasloužilého dragouna, trápí, že se neumí bát. Proto jde přenocovat do starého pustého mlýna, aby zjistil, zdali tam opravdu straší a jestli on sám pozná, co je to strach. Čertu se ale chtěla upsat vlastní krví princezna Dišperanda spolu se svou kamarádkou služebnou Káčou tak, aby měly konečně ženicha, po kterém obě dvě touží. Většina diváků ví, jak tohle všechno skončí, ale i přesto by si neměli nechat ujít hromadu dnes již zlidovělých hlášek.