Poděbrady

Milovníci exotických krajů by si měli vyhradit čas v sobotu 25. listopadu, kdy se do restaurace Srdeční záležitost nedaleko poděbradského nádraží chystá jedinečná diashow. Uvede ji Roman Vlasák. Fotografem, který bude své snímky z cest komentovat, bude původem místní legenda žijící dlouhá desetiletí převážně v Německu Pavel Šticha. K vidění budou snímky z jihozápadu USA, Yellowstonu a Havaje. Zároveň pokřtí svoji novou knihu Made by Nature. Program v salonku restaurace začíná v 16 hodin.

Pavel Šticha je fotograf, který fotil v padesáti zemích světa ty nejznámější osobnosti a situace, které si vůbec člověk umí představit. Má své nakladatelství a jeho fotografie hlavně z přírody znají lidé po celém světě. Jak sám říká, mottem fotografického umění je hledat, najít a zmáčknout spoušť.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Městec Králové

Radnice ve spolupráci s Diakonií Broumov vyhlašují sbírku použitého ošacení. Do místního kina Biásek je možné přinášet darované věci v pátek 24. listopadu od 14 do 18 hodin a v sobotu 25. od 8 do 10 hodin. Vítáno je letní i zimní oblečení všech velikostí.

Nymburk

Historicky první nymburská Pecha Kucha [Peča Kuča] se koná 25. listopadu v Kině Sokol. Začátek je v 19.20. Příchozí uvidí a uslyší zajímavé a inspirativní osobnosti nejen z uměleckých oborů, které představí, na čem právě pracují i své minulé projekty. Každý host večera bude mít přesně 20 obrázků a na každý čas 20 vteřin! Organizátoři pro první ročník vybrali jak přednášející z Nymburka, tak i z okolí. Kvalitní občerstvení na baru, osvěžující přestávka i afterparty v kině zaručeno! Celkem se představí osm až devět osobností. Například světoběžnice Petra Moravcová je kreativní duší se vším všudy. Předvede, jak skloubit architekturu, grafický design, lásku k fotografii a přitom procestovat půlku světa. Přijde také producent animovaných filmů Martin Vadas.

Nymburk

Divadelní představení Tchýně na zabití sehrají v Obecním domě (Kokosu) už tento pátek, tedy 24. listopadu. Půjde o klasickou konverzační komedii, kterou napsal Jakub Zindulka. Představí se Lucie Zedníčková, Dana Homolová, Anna Kulovaná a Martin Kraus. Hra je o vtazích mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchýněmi samotnými.

„Nenechte si ujít další řachandu, navíc okořeněnou duchařinou,“ lákají protagonisté. Autor slavil úspěch i se svoji předchozí hrou Manželský čtyřúhelník.

Městec Králové

Zřejmě jako úplně první v regionu budou mít rozsvícený Vánoční strom na pěší zóně v centru Městce Králové. Slavnostní odpoledne se chystá na neděli, tedy 26. listopadu. Vánoční trhy začnou už v 15 hodin. Následovat budou dvě hudební vystoupení.

Křinec

Předvánoční koncert se uskuteční v kostele svatého Jiljí v Křinci. Zazní především klasická hudba. Účinkovat bude hudební rodina Pergelů. Akce se koná v sobotu 25. listopadu od 17 hodin. Pořádají ji Městys Křinec ve spolupráci s místní katolickou farností.

Lysá nad Labem

Na benefiční akci s názvem Zámecké prozpěvování zve spolek SONUS a domov pro seniory sídlící v prostorách lyského zámku. V neděli 26. listopadu od 15 hodin zámkem zazní hlasy Smíšeného sboru sv. Cecílie z Poděbrad pod taktovkou Ivany Trnečkové a Chrámového sboru u sv. Jana Křtitele z Lysé nad Labem v čele se sbormistrem Petrem Bajerem. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na mnoho skladeb, nejen duchovních. Výtěžek z akce poputuje na potřeby místního Domova Na Zámku, která už desítky let poskytuje služby seniorům.

Nymburk

Zítra se v nymburské čajovně Na Valech rozezní tóny alternativního muzikanta Richarda Hanuse, který vystupuje s projektem Labutě a Krasy. Jeho vystoupení doprovodí autorským čtením Renata a Alice Urbancová. Začátek je v 19 hodin.