Nymburk

Hálkovo divadlo v sobotu od 14.30 hodin uvádí hudební pohádky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na motivy filmu Tři bratři. Jde o pohádky O šípkové Růžence a také O Marušce a dvanácti měsíčkách. Divadlo nabízí během sezony tradiční série pohádek.

Ostrá

Ulicemi Ostré bude ve čtvrtek 16. listopadu putovat osvětlený průvod. Děti i dospělí s lampiony mají sraz v sedmnáct hodin u křížku. Průvod dále vyrazí směrem k místnímu kempu u jezera. V cíli na pláži u kiosku pak čekána všechny závěrečný ohňostroj.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Poděbrady

V Polabském muzeu je k vidění až do konce listopadu výstava Lidé železného věku – halštat a latén. Provádí návštěvníky jedním z nejzajímavějších období lidských dějin – dobou železnou. Poznají život i smrt pravěkých komunit, které obývaly střední Polabí.

Milovice

Kdo se rád baví u deskových her, může si přijít vyzkoušet nové hry na listopadové deskohraní v sobotu 11. listopadu od 10 hodin v Kulturním domě v Milovicích v ulici 5. května. Dospělí si budou moci zahrát až do pozdních večerních hodin náročnější hry.

Lysá nad Labem

Pivní a vinné slavnosti se konají o víkendu na lyském výstavišti. V rámci těchto slavností budou příchozí moci ochutnat rozmanité druhy piva a vína převážně z Moravy a Čech. Příjemnou atmosféru navodí hudební program, který se ponese převážně v duchu folku a country.

Poděbrady

Ekocentrum Huslík zve na další pokračování cyklu Polabskou krajinou a tradicemi našich předků. V úterý 14. listopadu od 17.30 hodin budou zájemci vyrábět domácí mýdlo. „Navážeme na zkušenosti našich maminek nebo babiček a přidáme vlastní,“ uvedla pořadatelka.

Kersko

V Lesním ateliéru Kuba v Kersku mohou zájemci až do konce listopadu zhlédnout výstavu tří výtvarníků z Nymburska, grafika Jiřího Brázdy, keramika Milana Exnera a malíře Igora Grimmicha. Minulou sobotu začala také tradiční výstava Vánoce.

Lysá nad Labem

Speciální filmový festival čeká na návštěvníky lyského kina už tento pátek. Projekt s názvem Horokamera nabídne zajímavé cestopisné snímky. A jak název napovídá, jejich společným jmenovatelem budou hory. K vidění budou filmy a snímky členů místního horolezeckého oddílu. Diváci se tak budou moci přenést například do Alp, Tater, Himálají nebo Tibetu. Program začíná v 19 hodin a vstupné je dobrovolné. Další cestovatelský festival se uskuteční na 2. prosince v Nymburce na zálabské hospůdce Žofín. Ponese název Expudiční kamera a ukáže místa, kam cestovali letos Nymburáci.

Lysá nad Labem

Na výstavě Autosalon KOLA 2017, která bude probíhat od 10. do 12. listopadu 2017 na výstavišti v Lysé nad Labem, vždy od 9 do 17 hodin, budou mít návštěvníci možnost seznámit se s novinkami i tradičními modely téměř všech automobilových značek.

Přerov nad Labem a Poděbrady

Svatý Martin s průvodem projede v sobotu 11. listopadu přerovským skanzenem. Římský voják, později poustevník a biskup z Tours vyjede na koni spolu se svou družinou ze zámeckého parku a bude pokračovat skanzenem až do jeho spodní části. Sraz účastníků svatomartinské jízdy je v 15 hodin před skanzenem. Nebude chybět program pro děti i dospělé, na zahřátí se bude podávat tradiční svařák. Akci pořádá obec Přerov nad Labem, Polabské muzeum a společnost Henricus. Svatomartinské trhy bude v sobotu mezi desátou a osmnáctou hodinou hostit zámecká zahrada v Poděbradech. Jejich součástí bude i kulturní program. Příjezd Martina na bílém koni se očekává v 11 hodin. Otevírání svatomartinského vína je symbolicky naplánováno na 11.11 hodin. Od 14 do 18 hodin bude hrát příchozím cimbálová muzika Réva, která navodí sváteční atmosféru nadcházející zimy.

Libice nad Cidlinou

V kulturním domě pokračuje 16. ročník přehlídky Libický divadelní podzim. V sobotu 11. listopadu v 15 hodin Divadýlko Kuba Plzeň uvede pohádku Není drak jako drak. Pro děti budou připraveny tři příběhy plné nečekaných zvratů, humoru a výtvarných nápadů.

Nymburk

V kavárně U Strejčka se v pátek bude křtít nové album muzikantky Pavly Táboříkové a její kapely PayaNoia. Její čerstvě vydané album nese název Pajány. Písně nejen z něj zazní právě při pátečním křtu. „Blíží se oslava Apollona, boha Slunce. Pojďte s námi na úpatí Olympu v klubu U Strejčka zapět oslavné písně Pajány,“ láká frontmanka, bubenice a zpěvačka Pavla Táboříková. Obal na nové album vytvořila nymburská výtvarnice Lucie Trejbalová. Pavla Táboříková je zpívající bubenice, která nemá v Česku konkurenci. Cizí jí nejsou ani klávesy. Prostě muzikantka každým coulem, která hudbu miluje a je jí jedno, prostřednictvím kterého nástroje ji realizuje. Hostovala dokonce v legendární kapele Plastic People Of The Universe. Zahrála si nebo hraje v kapelách PayaNoia, 5P Luboše Pospíšila, Jasná Páka, Lucie revival Praha, Krausberry, Barový Mouchy, Yannick Tevi Band či bývalý Nahoru po schodišti dolů band.

Nymburk

Forbína číslo 13. Tak se jmenuje hudebně divadelní koláž, která se chystá na malé scéně Hálkova divadla v neděli 12. listopadu od 14.30. Dorazí Divadelní spolek Klicpera ze Sadské s představením Kachna na pomerančích a muzikant Jarda Kříž.

Nymburk

Také Nymburk si letos připomene Den válečných veteránů, který se slaví každoročně 11. listopadu, tedy v den, kdy bylo před 99 lety v železničním vagonu u francouzského městečka Compiègne podepsáno příměří mezi Německem a státy Dohody, a fakticky tak byly ukončeny boje 1. světové války. Pietní akt se uskuteční symbolicky v sobotu 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut v parku Hrdinů v Havlíčkově ulici u památníku obětem 1. a 2. světové války. Konat se bude za přítomnosti vedení města a veteránů. Na důstojnou vzpomínku do parku Hrdinů zve vedení radnice také širokou veřejnost.

Nymburk

Hálkovo divadlo v Nymburce nabídne zájemcům baletní večer. Uskuteční se v úterý 14. listopadu od 18 hodin. Na programu jsou díla Johana Strausse mladšího Ples kadetů a Kytice od českého hudebního skladatele Jana Jiráska. Senioři mají na představení slevu.

Lysá nad Labem

Svatomartinský průvod s lampiony a malým ohňostrojem je název akce, kterou v Lysé nad Labem chystají na tuto sobotu. Sraz účastníků je v 17.30 na Husově náměstí. Dorazit by tam měl i svatý Martin. Průvod bude zakončen v zámeckém parku malým ohňostrojem.