Odpolední pořad, nazvaný Setkání s básníkem, zhlédlo plné divadlo, které nakonec aplaudovalo mistrovi ve stoje.

Sám Jiří Suchý se slovu básník lehce brání. „Říkají to o mně, že jsem básník, ale já se cítím spíš jako textař. Básník je příliš vznešené slovo. Herečka Jitka Molavcová říká v poslední semaforské hře, že básník snad ani není povolání pro muže (smích)," uvažoval Suchý a doplnil historkou, že by se dříve, když za socialismu esenbáci často kontrolovali občanky asi i styděl, kdyby měl v kolonce zaměstnání napsáno básník. „Já tam měl herec, to ještě šlo."

Setkání s básníkem uváděl starosta a zároveň milovník divadla Ladislav Langr. Zpovídal kromě Suchého ještě jeho kolegu z divadla Semafor Václava Koptu.
Langr připomněl Suchého hlášku: Také jsem byl mladý, ale věděl jsem, kdy s tím přestat. „Já jsem ustrnul na devětatřiceti letech. Teprve vloni jsem si uvědomil, že už mi třicet devět není. Ale nemám jiný životní postoj, než v těch devětatřiceti. Jak se mám naučit cítit stáří ještě nevím," rozesmíval publikum divadelník, herec, skladatel, básník a textař Suchý.

Povídání prokládal písněmi jako Pramínek vlasů, Honky tonky blues, Klokočí či Mackie Messer. V sále je znal snad každý. „Singlu Včera neděle byla se tehdy vylisovalo 341 tisíc kusů. Ta píseň pak vycházela v dalších reedicích, tak možná už by to dneska dalo těch půl milionu nosičů," zauvažoval písničkář.

Ten se přiznal, že vlastně nikdy nedočetl žádný román až do konce. „Mě zajímá ta forma, jak autor pracuje s jazykem. Když to pochopím, knížku odkládám. Víte, já nemám smysl pro děj. Proto píšu hry, jaké píšu. Na děj se chodí třeba do Činoherního klubu (smích)."

Moderátor Langr se mistra zeptal i na jeho oblíbené básníky. Na ty, na které se obrací, když je mu ouvej. „Mně nebývá ouvej, já jsem v tomhle směru imunní. Sahám po básnících a básničkách dvacátých let. Jsou to Nezval, Seifert nebo Biebl. Samozřejmě Voskovec a Werich. Říkám si, že bych měl sledovat i současnou tvorbu, ale tyhle mám nejradši, ty mě, takříkajíc tvořili."

Jednou spočítal, že napsal 1 300 textů. „Jenže od té doby jsem zase napsal několik her a v každé z nich je dalších tak deset textů," smál se Jiří Suchý s vděčným publikem.