Od pátku do neděle lze vybírat z programu mezinárodního festivalu Slánské jazzové dny, jehož oblíbenost potvrzuje fakt, že se koná již 52. ročník. Lákadlem jsou jména známých muzikantů od nás i ze zahraničí, přičemž koncerty na hlavním pódiu doplní i vystoupení v přísálí – a s velkou pozorností se očekává, co v pátek večer nabídne v Městském centru Grand obnovený Contraband Jazz Orchestra skladatele, dirigenta a pianisty Milana Svobody.

Milovníky krásy automobilových a motocyklových veteránů přiláká v sobotu výstaviště v Lysé nad Labem, kde se koná prodejní výstava Retro Garáž spojená i s burzou náhradních dílů, prezentací klubů veteránistů i renovačních dílen včetně čalounictví či lakoven. Nebude chybět ani živá dražba veterána určeného k obnově (Škody 105 L z roku 1987) s vyvolávací cenou 1 Kč. Dojde ale také na představení aktuálních motocyklů včetně letošní novinky Jawa 350 OHC Special.

To, že už je opravdu čas pomýšlet na Vánoce, potvrzuje ve čtvrtek zahájená výstava v mělnickém muzeu. Nese název Půjdem spolu do Betléma – a je věnována betlémům. Vedle 11 kousků zapůjčených z krkonošské Jilemnice a dalších exponátů nechybí ani perníkový betlém vyrobený speciálně pro tuto výstavu. Tu bude možno navštívit až do ledna. A pokud by to někomu nestačilo, Vurbsová pro příští víkendy doporučuje vydat se ještě kousek proti proudu Vltavy: adventní prohlídky zámku Veltrusy přiblíží, jak trávila Vánoce šlechtická rodina Chotků.