Oblíbená anketa našeho deníku vstupuje do své páté sezony. Nymburský Otík je tady a vy můžete začít nominovat své oblíbence do jednotlivých kategorií.

Budete na to mít měsíc 
a kousek, konkrétně do neděle 15. prosince. Den na to, tedy 
v pondělí 16. prosince, vypukne oficiální hlasování v novinách i na webu. Každý den najdete na stránkách Nymburského deníku hlasovací kupon, na webu pak hlasujete každou hodinu.

Letos opět vyhlašujeme již známé a prověřené kategorie. Jsou to: Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Hudebník a Počin roku 2013. K tomu samozřejmě přidáme Hudební osobnost a několik ocenění nazvané Síň slávy.

„Do všech základních kategorií můžete začít nominovat své favority. Hudební osobnost a Síň slávy vyhlašuje redakce. Uvítáme však vaše návrhy. Hudební osobnost je člověk, který pochází z Nymburska a dělá nám jméno i za hranicí regionu. Mohl například vydat zajímavé album nebo zažít turné," uvedla šéfredaktorka Nymburského deníku Milena Jínová.

Všechny kategorii musí splňovat následující kritéria. Muzikanti musí pocházet 
z Nymburska, působit zde. 
U skupin by v nich měli alespoň dva žít na Nymbursku.

„Počinem roku se myslí koncert, CD, festival, klub, tričko s hudebním logem atd. Vše se ale musí opět odehrávat na ´hřišti´ Nymburska," poznamenala Milena Jínová.

Pokud nám pomůžete 
i s kandidáty na Síň slávy, budeme jen rádi. Vzpomeňte na nějaké hudebníky (již pokročilejší věkem), skladatele, kapely. Asi bychom se nebránili ani lidem, kteří o hudbě psali.

Nymburský Otík je vaší anketou, vaším koníčkem a zábavou.

Později z těch, kteří budou poctivě hlasovat v novinách, vylosujeme tři a předáme jim věcné ceny.

Pravidla zůstala stejná jako v loňském roce. Sčítají se pořadí z kuponů a webu. Musíte tedy pro svého koně hlasovat na obou pozicích.

Své nominace do jednotlivých kategorií posílejte na: lukas.trejbal@denik.cz nebo jako SMS na: 724 130 483.

Všechny vaše nominace zapíšeme. Nepodceňte je, protože jen ti, kdo budou nominováni, se objeví v hlasování.