Tentokrát jde už o 9. ročník, v němž nebude chybět divadlo, hudba, občerstvení a vzácní hosté. Letos přijaly pozvání zajímavé osobnosti spjaté s Menzlovým filmem Obsluhoval jsem anglického krále.

A jak to bude se samotným režisérem Jiřím Menzlem? „Oslovili jsme ho, ale bohužel má práci s divadlem v Českém Krumlově, kde se rozjíždí divadlení sezona, takže osobně nepřijede. Máme ale připravené takové překvapení. Zúčastní se slavnosti alespoň telefonicky se vzkazem a krátkým povídáním,“ prozradila galeristka Jana Kubová.

Hlavní program začne v zahradě lesního ateliéru ve 13 hodin. Hrát bude rakovnická kapela Brassband, vstupy budou mít ochotníci z nymburského Hálkova divadla. Mezi známými hosty se představí například držitel Českého lva za film Obsluhoval jsem anglického krále, kameraman Jaromír Šofr, scénárista a dramaturg Kristián Suda nebo populární herec Pavel Nový. V galerii ateliéru si pak lidé budou moci prohlédnout fotografie z natáčení filmu Obsluhoval jsem anglického krále.

Jako už tradičně, od 10 hodin je připraven pochod Kerskem místy, která měl Bohumil Hrabal rád, i s výkladem. Začátek je u Josefského pramene. „A pro ty, kteří se k nám nedostanou, jsou po celý den připraveny živé vstupy rozhlasové stanice Český rozhlas Region,“ řekla Jana Kubová.