Týden rovných příležitostí. Tak se jmenuje událost, zařazená do programu Evropský rok rovných příležitostí pro všechny, která se ve městě koná poprvé, a to od pátku 25. května do neděle 3. června. Cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o antidiskriminační politice Evropské unie.

V zahajovací den si můžou návštěvníci prohlédnout výstavu Bariéry v Poděbradech v Libenského kolonádě, na stejném místě si koupit výrobky z chráněných dílen nebo večer zajít na koncert Idy Kelarové v Zámecké zahradě. „Týden by měl ukázat na snahu odstraňovat všechny možné bariéry mezi lidmi, ať fyzické či psychické. Proto bude během tohoto týdne Den otevřených dveří například ve Speciální škole nebo na Svazu tělesně postižených,“ řekla místostarostka Jiřina Soukupová.

Projekce dokumentu režisérky Věry Chytilové o ženách v politice, Potížistky, je naplánována do biografu v pátek 1. června od 9 hodin. Účast přislíbila i sama režisérka.

Do Týdne rovných příležitostí je zakonponován i další program, jako festival mladého amatérského divadla FEMAD nebo již tradiční Slavnosti krále Jiřího.
„Vrcholem celého Týdne bude koncert úspěšné hiphopové skupiny Gipsy.cz. Ta vystoupí na Zámecké zahradě v neděli 3. června od 19 hodin. „Slíbili nám, že roztančí celé Poděbrady,“ předpověděla Soukupová.