Oba umělci patří k výrazným představitelům české výtvarné scény 21. století. Výstavu zahájil moderátor Pavel Anděl, v galerii přivítal oba autory a několik zajímavých hostů. Mimo jiné ředitele festivalu Soundtrack Michala Dvořáka nebo Lucu Stradivariho, italského designera a potomka slavného houslařského rodu.

„Mám radost, že na festivalu dostávají prostor všechny múzy, ostatně sochy a obrazy často bývají součástí některých filmů. Přeji všem návštěvníkům výstavy hodně skvělých zážitků,“ uvedl Michal Dvořák. Expozice nabízí pohled na nová díla obou tvůrců. „Stefan Milkov je autorem figurálních i abstraktních plastik. Námětově čerpá především z křesťanské ikonografie a pohanských mytologií, do nichž promítá svou vlastní symboliku. Sochař patří k zakladatelům umělecké skupiny Tvrdohlaví, která působila v osmdesátých letech,“ vysvětlil kurátor výstavy Tomáš Koudela. Malíř, performer, básník a světoběžník Pavel Forman s realitou nakládá zcela po svém.

„Většinou jí na svých velkoformátových plátnech dává temnější podobu. Jeho malby bývají teatrální, dynamické, mají kontrastní nasvícení a hlubokou perspektivu,“ doplnil Koudela. O hudební doprovod se postarali kytarista Adam Hanzlík a saxofonista Jiří Seifert. Výstava potrvá do středy 3. října.