Kulturní událostí letošního roku by se mohl stát sobotní putovní festival Sonisphere, který vystřelí z pomyslné pistole v sobotu od 13 hodin na Božím Daru. Přiveze rockové ikony jako jsou Metallica, Megadeth, Anthrax, Slayer, Therapy?, či Fear Factory. Na třech scénách se vystřídá 21 kapel a Dj´s.

Pořádající agentura mluví o 30i tisících prodaných vstupenkách, internetový prodej odkrývá skutečnost, že 20 tisíc fanoušků přijede z Německa, Anglie a Polska.

Dočká se bývalé letiště Boží Dar návštěvnosti, které dosáhl strahovský stadion při koncertě Rolling Stones? Tehdy se na kapelu přišlo podívat na sto tisíc fandů.

Policie je na akci připravena. „Máme pořádkovou jednotku, do akce se zapojí i cizinecká policie. Nasazeni budou také tlumočníci a upravíme dopravní značení,“ uvedl policejní rada František Kuneš.

A jak se na monstrfestival těší zástupci českých kapel? „Pro návštěvníky chystáme průřez naší tvorbou, chybět nebude ani sólo na motorovou pilu,“ řekl frontman Debustrolu Kolins. „Budeme mít nabušený set stejně jako Metallica nebo Slayer,“ čertovsky okomentoval zpěvák Tomáš Hajíček z liberecké skupiny Krucipüsk.

Pořadatelé festivalu Sonisphere upřesňují také opatření v dopravě. „V každém případě je všem doporučeno, aby na místo dorazili již během pátečního dne, kdy je vlakové spojení do Milovic nejlepší. Doprava autem, ať už v pátek nebo v sobotu, je z Prahy po dálnici D11, sjezd na Nymburk a dále přes Krchleby a Straky. Z tohoto směru budou dále návštěvníci naváděni tak, aby se bez problémů dostali k areálu na letišti v Milovicích, kde budou moci své auto zaparkovat. Vlaky budou posíleny na trati Lysá nad Labem - Milovice v sobotu od 10:00 do 23:00 a v neděli v opačném směru od 4:00 do 11:00,“ uvedla podrobnosti k dopravě mluvčí festivalu Markéta Štechová.

V pátek se na všechny hudební nadšence těší DJ´s, kteří vystoupí v party stanu od 20 hodin. Stanové městečko bude otevřeno v pátek již od 12 hodin.

Line–up hlavní Apollo Stage
PANIC CELL 14:00 - 14:30
DEVILDRIVER 15:00 - 15:45
ANTHRAX 16:15 - 17:15
MEGADETH 17:45 - 18:45
SLAYER 19:15 - 20:30
ALICE IN CHAINS 21:00 - 22:15
METALLICA 23:00 - 01:00