Ve stínu vodárenské věže je sympatický folkový festival v parkovém prostředí u krásné secesní vodárny. V sobotu se tu konal již 6. ročník akce toho jména, 
a i když občas zapršelo a zima byla opravdu vlezlá dáma, konstatování, že se dostaveníčko trampské a folkové hudby povedlo, je na spadnutí.

Program byl pestrý, 11 vystupujících souborů do sebe zahrnovalo především folk v jeho mnoha podobách a trampskou hudbu, kterou reprezetovala ikona z nejlepších – skupina Hop Trop.

Celý fesťák začal zajímavým hlasem Montyho, který se vytasil také s písněmi z aktuální desky Rybolof.

Redakce zastihla na podiu folkaře z Hlubokého nedorozumnění, Šántré, hvězdy tohoto ročníku Hop Trop a dvě místní party na závěr – Lážo Plážo a Crossband. V nich si zahráli i oba moderátoři Vodárny Tomáš Březina a Jaroslav Kříž (i když Březina byl v přesile, Kříž ten den ještě hrál s Crossbandem v Ústí).

Občas nám dominantní vodárna nedokázala zadržet vodu z černých mraků. Jakmile ovšem měli nastoupit Hop Trop, obloha se otevřela. Do toho už se směle mohly opřít hlasivky přítomných, kteří notoricky známé písně pohodové trojice Šroub, Samson a Huberťák, znaly slovo od slova.