„Kombinace těchto skutečností umožnila autorovi zasahovat do několika výtvarných oborů. Kromě malby se zabýval volnou a užitou grafikou, dále nutno připomenout návrhy poštovních známek a plakátů, knižní ilustrace, velké nástěnné malby, mozaiky a sgrafita. V celém Lieslerově díle je patrná velká inspirace surrealismem, fauvismem a kubismem,“ uvedl při vernisáži ředitel galerie Vojtěch Odcházel.

Liesler sám označoval svoji tvorbu jako fantaskní realitu. Spojovaly se v ní ohromující představy se vzpomínkami nebo současnost s historickou pamětí. Například maloval nadpřirozené obrazy různých monster a fantomů. „Zobrazoval i neobvyklé bestie a zrůdy, které mohou ohrožovat lidstvo. Za jednu ze svých poštovních známek s názvem Hydrologická dekáda získal cenu Unesco za nejkrásnější známku roku,“ doplnil Odcházel.

Expozice nabízí pohled na malířovo dílo od třicátých let minulého století až po jeho skvělé období ze začátku tohoto století. K vidění jsou obrazy nejen z jiných galerií, ale i ze soukromých sbírek. Pozornost rovněž poutají plastiky z autorovy pozůstalosti.

Vernisáž obohatilo vystoupení dívčího flétnového tria a houslového tria z poděbradské ZUŠ Otakara Vondrovice.

Výstava potrvá do neděle 26. ledna.