Jako vždy, když se v Přerově nad Labem něco děje, se zapojila do programu sobotních Dožínkových slavností téměř celá obec. Hráli, zpívali, veselili se a většina z nich přišla v dobových kostýmech. Takže se všichni návštěvníci dostali na začátek 20. století, kdy tato tradice byla každým rokem samozřejmostí.

Velkou radost ze zájmu místních měla místostarostka Irena Gregárková. Vždyť folklorní soubory Šáteček 
a Dykyta, které se postaraly 
o většinu programu, mají své kořeny právě v Přerově. „Je tu 158 krojovaných lidí, zapojili se do příprav a z toho mám velikou radost, že vesnice opět takto ožila," pochlubila se 
s tím, že letošní oslavy se rozrostly o folklorní soubor Vrbina z Prahy.

Ale dožínkový folklor by nebyl úplný, kdyby nebylo všudypřítomné obilí a luční kvítí. „Žali jsme obilí a dělali dožínkový věnec. Musím vyzdvihnout, že se do letošních příprav zapojila více základní škola. Ta připravila krátké pásmo, které předvedla při předání dožínkového věnce," dodala Irena Gregárková.

Stovky lidí, kteří se přijeli na přerovské dožínky podívat, měly možnost vidět lidová řemesla. Se svým vizovickým pečivem přijela například Marie Kotašková, Jindřich Kačer předvedl ruční vyřezávání ze dřeva, Martin Knapp přivezl košíky ze vzdušných kořenů palmy.

Letos se mohli návštěvníci podívat i do prostor přerovského zámku, jehož majitel, Český rozhlas, se poprvé zapojil do programu a v jeho režii vystoupil houslista Jan Mráček, vítěz Národní soutěže mladých hudebníků Concertino Praga z roku 2007.