Nejbližší akcí je Reprezentační ples města přichystaný už na pátek 11. ledna. „K tanci a poslechu zahraje ve velkém sále Obecního domu Big Band Relax, v malém sále taneční orchestr Tox. Hlavním vystoupením večera bude koncert Dalibora Jandy,“ uvedla Iveta Friedelová, ředitelka NKC.

Mladší a střední generace, která loni několikrát zaplnila kino Sokol při akcích Pecha Kucha Night, se může těšit na další tři pokračování, a to 26. ledna, 6. dubna a 19. října. Krátké sebeprezentace zajímavých lidí doprovázené promítáním diapozitivů si získaly velkou popularitu.

Prostřední Pecha Kucha Night bude součástí festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který upozorňuje zejména na lidskoprávní problémy. V kině Sokol se přehlídka uskuteční od 3. do 6. dubna.

Starší ročníky určitě potěší pokračování akcí Čas na čaj, které se budou konat každé první úterý v měsíci s výjimkou letních prázdnin.

Tradiční posvícení na začátku září přivítá zřejmě jako hlavního hudebního hosta Miroslava Žbirku. Jeho účast by měla být brzy potvrzena smluvně.

Už 3. května by se měl konat mimořádný koncert za účasti Michala Pavlíčka, Moniky Načevy a seskupení Pavel Bořkovec kvartet.

Festival Pod vodárenskou věží je v plánu 25. května, Přístavní slavnost 3. srpna.