„Hodinovým koncertem s populárními písničkami a melodiemi v podání sólistů Tomáše Savky a Gabriely Urbánkové chceme vyjádřit úctu všem složkám integrovaného záchranného systému – a poděkovat zejména jejich pracovníkům za sounáležitost, přístup a nasazení v době koronavirové krize,“ připomněla ve středu mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. „Koncert je věnován policistům, hasičům, zdravotníkům, zdravotnickému personálu, lékařům – ale také veřejnosti, která musela dodržovat opatření, jež byla pro všechny nová; omezující, ale potřebná,“ poznamenala Suchánková.

Série koncertů nazvaných Policie děkuje se koná v různých koutech republiky. Například v minulém týdnu se se veřejný promenádní koncert uskutečnil na Masarykově náměstí v Hradci Králové – rovněž pojatý jako poděkování kolegům policistům, hasičům, lékařům, zdravotníkům i záchranářům. „Tedy všem složkám integrovaného záchranného systému a všem, kteří se jakkoliv podíleli a podílejí na zvládání opatření spojených s covid-19,“ připomněla tamější policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Zorganizovány již byly také koncerty například v areálech hasičských stanic nebo v nemocnicích. Na populární melodie a slavné české pochody se tak mohli 11. června odpoledne těšit i zdravotníci či návštěvníci v areálu Oblastní nemocnice Kladno.