Slavnostní zahájení proběhne v 19 hodin a pak se divákům představí domácí soubor Klicpera s detektivní komedií Normana Robbinse Hrobka s vyhlídkou. O den později zavítá na festival Dobřichovická divadelní společnost a v 19 hodin uvede situační komedii, kterou Ray Cooney nazval Peklo v hotelu Westminster.

Sobotní program nabídne hned tři inscenace. Nejprve v 10 hodin Divadelní spolek Zornice Maršovice sehraje salónovou komedii z Divokého západu nazvanou Tenkrát v Dallastownu. Potom v 16 hodin uvede Divadelní spolek Mrsťa Prsťa Dram /a tak/ ZUŠ Kouřim detektivku s titulem Na koho to slovo padne. Konečně v 19.30 nabídne Ochotnický spolek Blaník Načeradec romantickou klasickou hru G. B. Shawa Pygmalion.

Na závěr v neděli 15. dubna v 10 hodin se na přehlídce představí Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou. Zejména děti se mohou těšit na Pohádky do hajan. Soubor uvede dva příběhy, tedy O třech loupežnících a O rybáři a rádci, které malé diváky nejen pobaví, ale zároveň poučí. Navíc v nich zazní melodické písničky. „Každou inscenaci posoudí a vyhodnotí odborná porota, ve které zasedne Lenka Lázňovská, Sylva Rubenová a Jaroslav Kodeš. V neděli od 14 hodin se koná slavnostní zakončení přehlídky s vyhlášením výsledků a předáním cen. Nejzajímavější inscenace se může následně objevit v programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou,“ uvedla za organizátory Zdeňka Hamerová, ředitelka KIC Sadská.