V sobotu nabídlo Divadýlko na dlani z Mladé Boleslavi komedii Bylo nás pět aneb Kluci nestárnou. Klasický román Karla Poláčka zdramatizoval souborový režisér Petr Matoušek. Na jevišti se objevila pětice klukovských hrdinů, ostatně kdo by neznal Petra Bajzu, Edu Kemlinka, Tondu Bejvala, Čendu Jirsáka a Zilvara z chudobince. Známé partě pak skvěle sekundovala celá plejáda dalších postav a postaviček. „Diváci se vrátili do zaniklých dob, kdy děti velice respektovaly rodiče, kdy si hokynáři vážili svých zákazníků, děvčata voněla vanilkou a kluci válčili své malé velké války. Inscenace obdržela několik ocenění na divadelní přehlídce Wintrův Rakovník a účastnila se celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla Divadelní piknik Volyně,“ vysvětlil organizátor přehlídky Tomáš Čivrný.

Komedie měla i v Libici u diváků velký úspěch, herci byli na závěr odměnění dlouhým vděčným potleskem.

Nedělní odpoledne patřilo už tradičně dětem. Loutkářský spolek Před branou z Rakovníka přivezl pohádku Tři oříšky pro Popelku. Známý příběh byl ještě doplněn melodickými písničkami. Nejmenší divácká obec vděčně přijala pohádku o jedné obyčejné pracovité holce umouněné od popela, která přes všechny obtíže a nesnáze našla svého prince. Podle ohlasu a mnohých kladných reakcí bylo jasné, že se bavili diváci všech generací.

Festival Libický divadelní podzim pokračuje v sobotu 3. listopadu v 18 hodin, a to programem nazvaným Večer plný překvapení. „Komponovaný pořad slibuje umělecký přednes poezie v podání Jaroslava Brendla a scénické skeče či gagy od skupiny Progresky. Na závěr večera chystáme překvapení, které se nemusí hned prozrazovat,“ doplnil s úsměvem Tomáš Čivrný.