Do Mirakula v Milovicích na Nymbursku se vydalo přes dvě stě malých i velkých zpěváků. Letos si majitel a tvůrce parku Jiří Antoš pozval děti 
z místní Základní školy T. G. Masaryka. Pod vedením paní učitelky Jarmily Zavřelové si děti nacvičily všech šest koled, které zpívali lidé ve stejný čas po celém Česku.

„Oslovili jsme místní školu, protože loni tu s námi nezpíval žádný sbor, takže nám tu chyběli takzvaný tahouni. Když jsme je pozvali, učitelé to uvítali, protože je to další možnost, jak si užít adventní čas," řekl majitel Jiří Antoš.

Atrakce se proměnily ve staveniště

Park Mirakulum je od začátku listopadu zavřený, protože připravují na další rok novinky. Většina atrakcí se tak proměnila ve staveniště. Napřesrok se lidé můžou těšit na nové občerstvení, které dostane podobu náměstíčka 
s holičstvím, školou a dalšími herními prvky.

Diváci si ale ve středu mohli vychutnat osvětlený hrad, posedět v amfiteátru, nebo se zahřát u velkých sudů s ohněm. Do akce se také zapojili místní ochotníci AZ Divadlo Milovice, kteří se podle vedoucího Miroslava Varty rádi účastní všech akcí ve městě.