Letošní ročník akce, kterou pořádá Divadelní spolek Jiří letos už podvanácté, je každoročním připomenutím Dne poezie, který připadá na 16. listopadu, a samozřejmě také sametové revoluce. Letošní ročník bude ve znamení dvoustého výročí narození Karla Jaromíra Erbena.

Za dvacet čtyři hodin se vystřídají desítky zaběhnutých místních i přespolních harcovníků při čtení úryvků z prózy i poezie.

K aktivní účasti se podle hlavního pořadatele Martina Váchy můžete přihlásit už nyní. Svou účast přislíbil například sexuolog Radim Uzel. „Přihlášky přijímáme nejpozději do 8. listopadu. Stačí uvést jméno, kdo chce, může přiložit také náplň své činnosti – například prezident, popelář, kosmonaut, dále název příspěvku, autora a blok, ve kterém chce účinkovat,“ upozornil Vácha s tím, že standardní doba příspěvku je 10 minut. „Můžeme se domluvit i na kratších hudebních, divadelních, tanečních, či jiných předělech. Účastníci nočních bloků budou mít speciální příděl buřtguláše a vína,“ dodává Vácha.

Zhruba týden před akcí bude zveřejněn celý program happeningu jak v Nymburském deníku, tak na stránkách divadelního spolku www.dsj.cz. Kontakt na Martina Váchu je 605 345 321 nebo e–mail martvart@seznam.cz.